Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ede34c79-e727-42ec-b28b-12ba7afd6817.jpg Czy miłość wystarczy, by pokonać trudności? Dowiemy się z estońskiego melodramatu „Kertu – miłość jest ślepa”

Czy miłość wystarczy, by pokonać trudności? Dowiemy się z estońskiego melodramatu „Kertu – miłość jest ślepa”

Kadr z filmu "Kertu - miłość jest ślepa". Fot. materiał prasowy

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na pokaz docenionego przez krytyków z całego świata filmu. To estońska opowieść o radzeniu sobie z emocjami, życiowych wyborach i wykluczeniu. Projekcja melodramatu „Kertu – miłość jest ślepa" odbędzie się 20 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

 

Wstęp na seans filmowy jest bezpłatny.

 

Muszą walczyć o prawo do miłości

Tytułowa bohaterka Kertu to 30-latka uznawana przez rodzinę za opóźnioną w rozwoju zakochuje się w lokalnym zawadiace i alkoholiku Villu. Romans ten nie podoba się rodzicom Kertu, którzy za wszelką cenę próbują rozdzielić kochanków, a strach kobiety przed apodyktycznym ojcem paraliżuje bohaterkę. „Kertu – miłość jest ślepa” opowiada o walce ze strachem, chęci ucieczki i cierpieniu z powodu miłości. Projekcja jest doskonałą okazją do przyjrzenia się estońskiej kinematografii i sposobom pokazywania trudnych tematów, często uznawanych z tabu.

 

Pokaz filmu „Kertu – miłość jest ślepa”

  • 20 lutego 2020 r., czwartek, godz. 18.00
  • Nadbałtyckie Centrum Kultury
  • Ratusz Staromiejski
  • ul. Korzenna 33/35
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

 

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu Kolory Bałtyku

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.