Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Czesław Lang zaprasza uczestników maratonów rowerowych na kolarską rywalizację. Wielki finał w Kwidzynie już w sobotę

Czesław Lang zaprasza uczestników maratonów rowerowych na kolarską rywalizację. Wielki finał w Kwidzynie już w sobotę

Kolarze jadący

Od 42 do 88 km do pokonania na rowerze będą mieli kolarze, którzy wystartują w ostatniej w tym roku rywalizacji. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe odbędą się w Kwidzynie w sobotę, 29 września 2018 roku.

 

Podczas tego wydarzenie zostaną ogłoszeni najlepsi zawodnicy całego cyklu. W Kwidzynie odbędą się też decydujące wyścigi o puchar ministra sportu i turystyki.

 

Sportowe emocje i dobra zabawa

Tradycyjnie Kwidzyn jest miejscem rozgrywania ostatnich w sezonie zawodów Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Malownicza stolica Dolnego Powiśla od lat przyciąga wielu pasjonatów kolarstwa, a rowery cieszą się tu ogromną popularnością. – Maratony rowerowe Vienna Life Lang Team to gwarancja sportowych emocji, doskonałej organizacji i wyśmienitej zabawy dla wszystkich uczestników – mówi burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak. – Wspólnie z Czesławem Langiem organizujemy imprezy rowerowe już od blisko dwóch dekad. I widać tego efekty. Mamy w Kwidzynie kilka grup kolarskich, zawodników szosowych i przełajowych, którzy na wielu sportowych arenach promują nasze miasto – dodaje Krzysztofiak.

 

Trzy dystanse do wyboru i parada rodzinna

Kwidzyn i jego okolice słyną z ciekawych terenów i różnorodnych tras. Będą się mogli o tym przekonać wszyscy, który zdecydują się wystartować w sobotnich zawodach. Dla najbardziej doświadczonych przygotowana została trasa grand fondo licząca aż 88 kilometrów. Dystans medio liczy 65 kilometrów, a mini 42 kilometry. Wzorem ubiegłych lat trasa prowadzi głównie drogami leśnymi, zdarzają się również odcinki szutrowe, polne i asfaltowe. Na każdej z rund znajduje się spora liczba wzniesień, a niektóre podjazdy i zjazdy są miejscami wymagające technicznie. Miasteczko wyścigu będzie się mieściło w pobliżu zabytkowej katedry, stąd kolarze będą startować i tu będą finiszować. Także ci najmłodsi, którzy z całymi rodzinami mogą wziąć udział w paradzie rodzinnej.

 

Rowerowa przygoda

Dla młodych kolarzy olbrzymią atrakcją będzie możliwość startu w wyścigu o puchar ministra sportu i turystyki. W Kwidzynie w 2017 r. powstała idea nowych zawodów pod hasłem „Szukamy kolarskich talentów. – Chcemy zachęcić młode pokolenie do aktywności fizycznej, pokazać im atrakcyjność rowerowej rywalizacji i dać szansę na wielką przygodę – mówi dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang. – Finał Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych w Kwidzynie zawsze odbywa się w niezwykłej atmosferze. Mam nadzieję, że wśród tych młodych kolarzy znajdą się talenty na miarę Michała Kwiatkowskiego czy Rafała Majki – dodaje Lang.

 

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe

  • 29 września 2018 r., sobota
  • start i meta w pobliżu katedry
  • Kwidzyn

Zobacz:  Vienna Life Lang Team

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe_ plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.