Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Czesław Lang: „Jeziora, pagórki, urokliwe krajobrazy i fantastyczne trasy”. Kolarska rywalizacja w Bytowie

Czesław Lang: „Jeziora, pagórki, urokliwe krajobrazy i fantastyczne trasy”. Kolarska rywalizacja w Bytowie

Kolarze ścigający się na rowerach

73 km do pokonania na rowerze – tak zapowiada się Orlen Wyścig Niepodległości o puchar burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki, który odbędzie się w niedzielę, 9 września 2018 r.

 

Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy, od 25 lat jest dyrektorem generalnym Tour de Pologne. Od lat promuje zdrowy tryb życia i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Orlen Wyścig Niepodległości to upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a jednocześnie promocja aktywnego trybu życia.

Sport i historia mogą się uzupełniać

Orlen Wyścig Niepodległości to rywalizacja na 73-kilometrowej trasie. Prowadzi z Bytowa przez Tuchomie, Kołczygłowy, Niepoględzie i z powrotem do Bytowa. Wydarzenie jest odpowiedzią na wciąż rosnące zainteresowanie kolarstwem szosowym. Na rowerach jeżdżą miliony Polaków, którzy coraz chętniej biorą udział w zawodach.

– Naszym atutem jest ciekawie wytyczona trasa, która wiedzie przez urokliwe tereny. Trasa pofałdowana, niezwykle malownicza, niekiedy trudna z małą liczbą płaskich odcinków. Tu kolarze będą mogli poczuć się jak w górach, bo bytowszczyzna przyciąga też pięknymi i niepowtarzalnymi jeziorami. Skandynawski lądolód zadbał o to, by zakątki gminy Bytów zaliczyć do pięknych i atrakcyjnych krajobrazów zachodnich Kaszub – opowiada burmistrz miasta Ryszard Sylka. – Zapraszam więc 9 września do Bytowa, aby zmagać się na trasie wyścigu, niezwykle malowniczej, pofałdowanej, niekiedy trudnej z małą liczbą płaskich odcinków. Tu kolarze będą mogli poczuć się jak w górach, bo bytowszczyzna przyciąga też pięknymi i niepowtarzalnymi jeziorami.

– Chciałem więc dać szansę na pokonywanie własnych słabości w miejscu szczególnie mi bliskim, czyli w Bytowie – mówi Czesław Lang. – Ścigamy się o puchar burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki na terenach, na których sam zaczynałem przygodę z kolarstwem. Zresztą, w Bytowie wciąż działa klub Baszta, który od ponad pięćdziesięciu lat szkoli kolejne talenty. Założycielem i moim pierwszym trenerem był Euzebiusz Marciniak. Zawsze będę miał wielki sentyment do tych terenów. Jeziora, pagórki, urokliwe krajobrazy i fantastyczne trasy – to właśnie bytowszczyzna – opowiada Lang.

 

Spotkanie całych rodzin

– Przygotowaliśmy też specjalną paradę rordzinną na dystansie 3,2 kilometra, w której udział jest bezpłatny. Tę trasę każdy może przejechać i spędzić miło czas z najbliższymi. Chcemy, aby nasze imprezy były dostępne dla wszystkich – tłumaczy Czesław Lang. Przed i po startach będzie można odwiedzić także jeszcze jedną atrakcję. Chodzi o pierwsze na świecie mobilne muzeum Tour de Pologne. To miejsce, w którym zostały zebrane eksponaty z 90-letniej historii Tour de Pologne. Od kilku miesięcy muzeum podróżuje po Polsce i odwiedziło je już kilkaset tysięcy ludzi. Teraz taką szansę będą mieli wszyscy ci, którzy 9 września pojawią się w Bytowie.

 

Zapisy trwają

Do środy, 5 września trwają zapisy internetowe do udziału w wyścigu. Osoby, które nie zdążą, a będą chciały uczestniczyć w kolarskiej rywalizacji mogą zgłaszać się także w biurze zawodów dzień przed wyścigiem (w godz.16.30-18.30)  i w dniu startu (w godz. 8.00-10.30). Punktualnie o godz. 11.00 kolarze wyruszą na trasę. 

Zobacz: Lang Teame Race

Bytów_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.