Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Copernicus Mamma Centrum zaprasza panie na bezpłatne badania i naukę samobadania piersi. Są jeszcze wolne miejsca

Copernicus Mamma Centrum zaprasza panie na bezpłatne badania i naukę samobadania piersi. Są jeszcze wolne miejsca

Mammograf w Mamma Centrum

Mammografia, USG piersi i cytologia oraz porady onkologa i nauka samobadania piersi będą dostępne dla wszystkich chętnych kobiet. Akcja odbędzie się w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku (Copernicus Mamma Centrum) w sobotę, 26 października 2019 r.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach dnia otwartych drzwi.   

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna w godz. 8.00-18.00. Na mammografię pod nr tel. 605 956 682, a na cytologię tel. 58 727 01 30. W celu rejestracji należy przygotować numer Pesel niezbędny do kwalifikacji na badania.

 

Bo profilaktyka jest ważna

O tym, jak ważna jest profilaktyka, wie chyba każdy. Jednak Polacy niechętnie z niej korzystają. Dlaczego? Najczęściej boją się dowiedzieć, że coś im dolega albo zwyczajnie bagatelizują badania profilaktyczne. Ludzie znajdują wiele powodów, aby tylko nie przyjść i nie przebadać się. A lekarze twierdzą, że wcześnie wykryta zmiana, daje większe szanse na całkowite wyleczenie. Stąd akcje edukacyjne, które mają podnosić świadomość i zachęcać do dbania o własne zdrowie. Jak to będzie wyglądało w Copernicus Mamma Centrum? 

W sobotę, 26 października w godz. 9.00-13.00 w Wojewódzkim Centrum Onkologii (budynek A) przy ul. Skłodowskiej-Curie 2 w Gdańsku pacjenci zostaną przebadani.

Będzie można wykonać:

  • mammografię,
  • USG piersi,
  • cytologię (panie w wieku 25-59 lat).

Porad udzielą też onkolodzy. Ponadto, będzie możliwość skorzystania z nauki wykrywania guzków w piersiach.

 

Dzień otwarty

  • 26 października 2019 r., sobota, godz. 9.00-13.00
  • Wojewódzkie Centrum Onkologii
  • ul. Skłodowskiej-Curie 2 (budynek A)
  • Gdańsk

Zobacz: Copernicus Podmiot Leczniczy

Dzień otwarty_baner

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.