Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/554cbe4a-725a-423e-86e5-d5686916ba4d.jpg Co w Twojej okolicy zmieniło się dzięki Unii Europejskiej? Zrób zdjęcia i wygraj wyjazd do Brukseli

Co w Twojej okolicy zmieniło się dzięki Unii Europejskiej? Zrób zdjęcia i wygraj wyjazd do Brukseli

Partnerzy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Słupsku

Wizyta w Parlamencie Europejskim w Brukseli czeka na zwycięzcę konkursu fotograficznego „Unia Europejska w regionie słupskim". Wystarczy wykonać dwa zdjęcia, na których będzie widać, jak zmieniło się nasze najbliższe otoczenie od momentu wejścia Polski do Unii.

 

Dzięki współpracy samorządów oraz Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Słupsku organizowany jest konkurs fotograficzny, w którym główną nagrodą jest czterodniowa wizyta studyjna w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

– To duża atrakcja, ponieważ wizyta w Parlamencie Europejskim nie mieści się w profilu typowych wycieczek turystycznych – przekonuje europoseł Janusz Lewandowski.

 

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest do młodzieży z regionu słupskiego wieku 15-25 lat. Jego głównym celem jest nie tylko popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej. Jak wyjaśnia Rafał Kuligowski, kierownik punktu Europe Direct w Słupsku: – Konkurs polega na przesłaniu dwóch zdjęć prezentujących jak zmieniło się nasze najbliższe otoczenie dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej. Mogą one prezentować zarówno zmiany w infrastrukturze, jak i zmiany społeczne.

Zdjęcia powinny być opatrzone maksymalnie jednostronicowym opisem wraz z komentarzem autora. Należy je przesłać najpóźniej do 4 maja 2018 r. na adres: europedirect-slupsk@bgsw.pl w tytule maila wpisując „praca na konkurs fotograficzny Unia Europejska w regionie słupskim”.

Ogłoszenie wyników nastąpi 9 maja 2018 r. podczas obchodów Święta Unii Europejskiej, które zostaną zorganizowane w Parku Powstańców Warszawskich w Słupsku.

 

Organizatorem konkursu jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Słupsku.

Partnerami konkursu są: powiat słupski, miasto Słupsk, gmina Słupsk, miasto Ustka, gmina Kobylnica, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży.

Patronat honorowy nad konkursem objął Janusz Lewandowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.