PIĄTEK, 24 kwietnia 2020 r.

 

Gdańskie dzielnice wirtualnie

W wyjątkowej, wirtualnej odsłonie Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zapraszają na spotkanie z gdańskimi dzielnicami. Dziś zwiedzanie Gdańska-Oliwy.

 

„Then and Now. Wczoraj i dziś 2020″ – wernisaż online

„Then & Now. Wczoraj i dziś 2020″ to wystawa alternatywnych technik fotografii. Jest prezentacją wybranych prac, które wzięły udział w konkursie fotografii alternatywnej Then & Now 2.

 

Chodźcie przed ekrany – animacje dla dzieci online

Gdynia Rodzinna zaprasza dzieci na wspólną zabawę przed ekrany komputerów. Nikt z pewnością nudzić się nie będzie. Na facebookowym profilu Gdyni Rodzinnej wesołe i zaskakujące animacje na żywo prosto z Centrum Aktywności Rodziny. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci do lat 10.

  • początek transmisji: godz. 13.00
  • organizator: Centrum Aktywności Rodziny w Gdyni

 

Koncerty carillonowe online

Kontynuacja cotygodniowych koncertów carillonowych. Tym razem carillonistka miejska Monika Kaźmierczak zaprezentuje premierowy utwór „Ad Fontes” („Do źródeł”), stworzony specjalnie dla gdańskich carillonów przez Katarzyna Kwiecień-Długosz. Kompozytorka wcześniej napisała też Epitafium, grane po śmierci Pawła Adamowicza przez carillonistów na całym świecie w geście solidarności z gdańszczanami.

 

Dobranocki teatralne

Scenariusz przedstawienie „Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa” napisała Malina Prześluga – poznańska dramatopisarka, związana głównie z twórczością dla dzieci i młodzieży. Za pomocą dowcipnej historii o stworzeniu świata spektakl opowiada małym widzom o trudach budowania wzajemnych więzi i wartości współdziałania.

  • początek transmisji: godz. 17.00
  • organizator: Scenie Lalkowej im. Jana Wilkowskiego w Kwidzynie

 

 

SOBOTA, 25 kwietnia 2020 r.

 

„Ciała obce” w cyklu Teatr online

„Ciała obce” Julii Holewińskiej w reżyserii Kuby Kowalskiego będzie można obejrzeć na kanale YouTube Teatru Wybrzeże. Spektakl jest zalecany dla widzów od 15 roku życia.

  • początek transmisji: godz. 17.00 (spektakl będzie dostępny do północy)
  • organizatorzy: Teatr Wybrzeże, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

 

„Kraboszki” – spotkanie autorskie LIVE

„Kraboszki” to kolejna, bardzo osobista powieść Barbary Piórkowskiej – gdańskiej pisarki, poetki i krytyczki literackiej. Spotkanie online z autorką poprowadzi je Dagny Kurdwanowska.

 

„Muzycy dla hospicjum – Gdyńskie Pola Nadziei”

Celem koncertu jest zbiórka środków finansowych na bieżące potrzeby pacjentów w Hospicjum św. Wawrzyńca dla dorosłych, Domu Hospicyjnego Bursztynowa Przystań dla dzieci oraz domowej opieki dla dorosłych i dzieci. Live stream będzie dostępny na kanale YouTube Gdyńskiego Centrum Kultury.

 

„+1″ – spektakl online

„+1″ to najnowszy monodram wybitnego rosyjskiego dramatopisarza Jewgenijia Griszkowca. W słupskim Nowym Teatrze w Słupsku wyreżyserowany został przez Tomasza Leszczyńskiego.

 

 

NIEDZIELA, 26 kwietnia 2020 r.

 

Akcja „Kulturalna Zaraza”

Podczas koncertu wystąpią zespoły: Wowakin Trio, Immortal Onion oraz MaJLo. Wydarzenie będzie dostępne na kanale YouTube Nadbałtyckiego Centrum Kultury.