Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura online
Co się dzieje w kulturze? Sprawdź wydarzenia zaplanowane na najbliższy weekend

Co się dzieje w kulturze? Sprawdź wydarzenia zaplanowane na najbliższy weekend

Mat. prasowy Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku

Cały czas, bez wychodzenia z domu możemy uczestniczyć w wielu wydarzeniach organizowanych przez pomorskie instytucje kultury. W ten weekend będziemy mogli m.in. wziąć udział w wernisażu wystawy „Then & Now", zobaczyć spektakle „Ciała obce" oraz „+1", a także posłuchać koncertu w ramach akcji Muzycy dla hospicjum oraz Akcji „Kulturalna Zaraza".

 

PIĄTEK, 24 kwietnia 2020 r.

 

Gdańskie dzielnice wirtualnie

W wyjątkowej, wirtualnej odsłonie Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zapraszają na spotkanie z gdańskimi dzielnicami. Dziś zwiedzanie Gdańska-Oliwy.

 

„Then and Now. Wczoraj i dziś 2020″ – wernisaż online

„Then & Now. Wczoraj i dziś 2020″ to wystawa alternatywnych technik fotografii. Jest prezentacją wybranych prac, które wzięły udział w konkursie fotografii alternatywnej Then & Now 2.

 

Chodźcie przed ekrany – animacje dla dzieci online

Gdynia Rodzinna zaprasza dzieci na wspólną zabawę przed ekrany komputerów. Nikt z pewnością nudzić się nie będzie. Na facebookowym profilu Gdyni Rodzinnej wesołe i zaskakujące animacje na żywo prosto z Centrum Aktywności Rodziny. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci do lat 10.

  • początek transmisji: godz. 13.00
  • organizator: Centrum Aktywności Rodziny w Gdyni

 

Koncerty carillonowe online

Kontynuacja cotygodniowych koncertów carillonowych. Tym razem carillonistka miejska Monika Kaźmierczak zaprezentuje premierowy utwór „Ad Fontes” („Do źródeł”), stworzony specjalnie dla gdańskich carillonów przez Katarzyna Kwiecień-Długosz. Kompozytorka wcześniej napisała też Epitafium, grane po śmierci Pawła Adamowicza przez carillonistów na całym świecie w geście solidarności z gdańszczanami.

 

Dobranocki teatralne

Scenariusz przedstawienie „Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa” napisała Malina Prześluga – poznańska dramatopisarka, związana głównie z twórczością dla dzieci i młodzieży. Za pomocą dowcipnej historii o stworzeniu świata spektakl opowiada małym widzom o trudach budowania wzajemnych więzi i wartości współdziałania.

  • początek transmisji: godz. 17.00
  • organizator: Scenie Lalkowej im. Jana Wilkowskiego w Kwidzynie

 

 

SOBOTA, 25 kwietnia 2020 r.

 

„Ciała obce” w cyklu Teatr online

„Ciała obce” Julii Holewińskiej w reżyserii Kuby Kowalskiego będzie można obejrzeć na kanale YouTube Teatru Wybrzeże. Spektakl jest zalecany dla widzów od 15 roku życia.

  • początek transmisji: godz. 17.00 (spektakl będzie dostępny do północy)
  • organizatorzy: Teatr Wybrzeże, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

 

„Kraboszki” – spotkanie autorskie LIVE

„Kraboszki” to kolejna, bardzo osobista powieść Barbary Piórkowskiej – gdańskiej pisarki, poetki i krytyczki literackiej. Spotkanie online z autorką poprowadzi je Dagny Kurdwanowska.

 

„Muzycy dla hospicjum – Gdyńskie Pola Nadziei”

Celem koncertu jest zbiórka środków finansowych na bieżące potrzeby pacjentów w Hospicjum św. Wawrzyńca dla dorosłych, Domu Hospicyjnego Bursztynowa Przystań dla dzieci oraz domowej opieki dla dorosłych i dzieci. Live stream będzie dostępny na kanale YouTube Gdyńskiego Centrum Kultury.

 

„+1″ – spektakl online

„+1″ to najnowszy monodram wybitnego rosyjskiego dramatopisarza Jewgenijia Griszkowca. W słupskim Nowym Teatrze w Słupsku wyreżyserowany został przez Tomasza Leszczyńskiego.

 

 

NIEDZIELA, 26 kwietnia 2020 r.

 

Akcja „Kulturalna Zaraza”

Podczas koncertu wystąpią zespoły: Wowakin Trio, Immortal Onion oraz MaJLo. Wydarzenie będzie dostępne na kanale YouTube Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.