Co się ciekawego dzieje w kulturze?

Zaproś swoje ulubione kino do domu!

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa działalność wszystkich kin została zawieszona do odwołania. Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołało więc do życia MOJEeKINO.PL, największą w Polsce platformę zrzeszającą kilkadziesiąt kin z całego kraju.

SzekspirOn – Romeo i Julia. (Ty)Dzień Teatru Publicznego

Od 2015 r., mniej więcej o tej porze, obchodzony był Dzień Teatru Publicznego. W tym roku choć na żywo nie zostanie zagrany żaden spektakl, teatry przygotowują szereg działań online. Również Gdański Teatr Szekspirowski weźmie udział w tej akcji.

Poznaj tajemnice Centrum św. Jana nie wychodząc z domu

W tym roku Noc Muzeów nie zostanie zorganizowana w standardowej formie. Nadbałtyckie Centrum Kultury przygotowało jednak atrakcji i zaprasza do zgłębiania tajemnic św. Jana online.

Opera Bałtycka wiosną

W niedzielę, 3 maja 2020 r. rozpocznie się nowy cykl koncertów „Bałtycka wiosna". Online będzie można zobaczyć i usłyszeć fragmenty muzyczne z repertuaru Opery Bałtyckiej, nagrane w warunkach domowych i wykonywane przez muzyków opery oraz współpracujących solistów.

Poznajmy gdańskich i sopockich filharmoników

#PoznajInstrument to nowy cykl spotkań online z muzykami Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.