Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Co się działo z warszawiakami po powstaniu? Przyjdź do Baszty Czarownic i zobacz film

Co się działo z warszawiakami po powstaniu? Przyjdź do Baszty Czarownic i zobacz film

Warszawianka

O warszawiakach i ich wpływie na rozwój miasta, dowiesz się podczas premiery filmu „Słupskie Powstanie Warszawskie", która odbędzie się w Baszcie Czarownic w Słupsku w czwartek, 13 grudnia 2018 r. Wstęp jest wolny.

 

Wydarzenie w ramach Historycznych czwartków poprowadzi Tomasz Częścik. Projekt zrealizowany w ramach stypendium prezydenta Słupska, zrealizowano przy pomocy finansowej województwa pomorskiego.

 

Warszawiacy w Słupsku

Dlaczego po zakończeniu II wojny światowej powstańcy warszawscy rozpoczynali życie w Słupsku? Ilu ich było i jak duży wkład wnieśli w budowę polskiego Słupska? Jakie ślady zostały w mieście po powstańcach? Skąd się wziął fenomen organizowania w Słupsku rekonstrukcji Powstania Warszawskiego? Odpowiedzi na te pytania poszukuje film „Słupskie Powstanie Warszawskie”.

  • scenariusz i reżyseria: Marcin Prusak
  • zdjęcia i montaż: Stanisław Balcerzak

 

Premiera filmu „Słupskie Powstanie Warszawskie”

  • 13 grudnia2018 r., czwartek, godz. 18.00.
  • Baszta Czarownic
  •  al. F Nullo 8
  • Słupsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

 

Film Słupskie Powstanie Warszawskie _plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.