Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Co młodzi wiedzą o historii najnowszej, czyli Olimpiada Solidarności w Gdańsku

Co młodzi wiedzą o historii najnowszej, czyli Olimpiada Solidarności w Gdańsku

Uczestnicy Olimpiady Solidarności podczas wizyty w Gdańsku. Fot. Fundacja Centrum Solidarności

„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" to konkurs, w którym młodzież ponadgimnazjalna może wykazać się swoją wiedzą na temat najnowszej historii naszego kraju, polskiego dziedzictwa historycznego i dorobku kulturowego. Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 15 marca 2017 r. w Sali BHP Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego w Gdańsku.

 

To już czwarta edycja zmagań młodych ludzi z historią. Konkurs ma trzy etapy: szkolny, wojewódzki i ogólnopolski. 15 marca w Gdańsku spotkają się uczniowie z 44 szkół województwa pomorskiego.

W etapie szkolnym i wojewódzkim rywalizacja jest indywidualna, a etap ogólnopolski to już walka 16 drużyn wojewódzkich. W skład zespołu wojewódzkiego wchodzi trzech laureatów II etapu konkursu.

Laureaci etapu wojewódzkiego wezmą udział w wizycie studyjnej w Gdańsku, by mogli poznać się lepiej, a także zobaczyć miejsca związane z historią „Solidarności”

Ogólnopolski finał zaplanowano na czerwiec 2017 r. we Wrocławiu. Warto się starać, bowiem do wygrania sa m.in. indeksy na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności, współorganizatorem samorząd województwa pomorskiego. Więcej informacji mozna znależć na stronie: Olimpiada Solidarności.

Logo Olimpiady Solidarności

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.