Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Co dawniej było na terenach, na których administracyjnie znajduje się Słupsk?

Co dawniej było na terenach, na których administracyjnie znajduje się Słupsk?

Miasto nad Słupią

O bardzo dawnych dziejach, okresie słowiańskim, grodach i nie tylko, dowiesz się podczas spotkania, które odbędzie się w Galerii Kameralnej w Słupsku w czwartek, 8 listopada 2018 r. Wstęp jest wolny.

 

Wydarzenie w ramach Historycznych czwartków poprowadzi Tomasz Częścik. Partnerem jest Studenckie Koło Naukowe Historyków i Instytut Historii Akademii Pomorskiej. Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.
Pierwsze informacje o Słupsku pochodzą z 1013 r. Prawa miejskie otrzymał 20 sierpnia 1265 z rąk księcia gdańskiego Świętopełka II. Od 1945 r. znajduje się w granicach Polski.

Historyczne czwartki to spotkania otwarte, na które może przyjść każdy i na które każdy może przynieść pamiątki i inne przedmioty z przeszłości, znajdowane na strychach, w szafach i innych, czasami niespodziewanych miejscach. Za każdym, nawet banalnym przedmiotem, może kryć się niebanalna historia. Słupskie Historyczne czwartki odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca do Baszty Czarownic lub Galerii Kameralnej.

 

Zanim Słupsk stał się Słupskiem

  • 8 listopada 2018 r., czwartek, godz. 18.00.
  • Galeria Kameralna
  • ul. Partyzantów 31a
  • Słupsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

 

Historyczny czwartek_baner

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.