Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ciuciu czy konie arabskie pełnej krwi. Kto wygra? 20. Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO5* na hipodromie

Ciuciu czy konie arabskie pełnej krwi. Kto wygra? 20. Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO5* na hipodromie

Koń skaczący przez przeszkodę na hipodromie

Prawdziwe święto miłośników jeździectwa na najwyższym światowym poziomie będzie miało miejsce na sopockim hipodromie od 8 do 11 czerwca 2017 r. Przez cztery dni w 11 konkursach zmierzą się światowej klasy zawodnicy oraz kilkaset pełnokrwistych koni.

 

Odbędą się zarówno konkursy indywidualne, jak i drużynowe. Zawody, po raz trzeci, będą rozgrywane w najwyższej randze pięciu gwiazdek. Oznacza to, że w czasie 4 dni zawodów, na parkurze zmierzą się najlepsi z najlepszych z całego świata. 

 

Najlepsi z najlepszych

Będzie można zobaczyć zawodników m.in. z: Austrii, Belgii, Czech, Wielkiej Brytanii, Węgier, Irlandii,  Norwegii, Szwecji, Portugalii, Rosji, Holandii, Polski i USA. W zespole Stanów Zjednoczonych wystartuje Laura Kraut, aktualnie 17. w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Ta utytułowana amazonka ma w dorobku złoty medal wywalczony podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W sopockim CSIO5* swoje uczestnictwo potwierdzili również najbardziej bracia John i Michael Whitakerowie. Brytyjczycy to żywe legendy. Na koncie mają imponującą kolekcję medali igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy oraz liczne zwycięstwa w najbardziej premiowanych zawodach hippicznych na świecie.

 

Walka o puchary

Dużo emocji dostarczy Puchar Narodów FEI Nations Cup TM o Nagrodę Lotto, gdzie czteroosobowe zespoły będą rywalizować drużynowo pokonując tor przeszkód o wysokości 150 cm. Konkurs ten podzielony jest na dwa etapy.  W pierwszym liczy się czas i precyzja przejazdu. W najlepszej sytuacji będzie drużyna, w której wszyscy zawodnicy pokonają parkur bez strącenia przeszkód.  Do drugiego nawrotu przystąpi tylko osiem drużyn, które uzyskały najlepszy wynik i to właśnie one powalczą o tytuł najlepszej drużyny CSIO5* w Sopocie. Ukoronowaniem czterodniowych zmagań będzie niedzielny konkurs Grand Prix o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Komu uda się zwyciężyć odbierając nagrodę główną i punkty do rankingu FEI zweryfikują bezbłędne skoki na przeszkodach o wysokości 160 cm. Na  nagrody przeznaczono ponad 1,6 mln zł. 

 

Medaliści olimpijscy rozdadzą autografy

CSIO5* to nie tylko wielkie wygrane i sport. To także liczne pokazy i atrakcje dla publiczności. W przerwach między rywalizacją sportową na konkursowej arenie pojawią się prawdziwi ułani, łuczniczka konna oraz Blanka Satora ze światowej klasy show, podczas którego publiczność obejrzy pokaz Hiszpańskiej Szkoły Jazdy oraz pozna najmniejszego kucyka w Polsce o wdzięcznym imieniu Ciuciu. Uzupełnieniem atrakcji będzie różnorodna strefa gastronomiczna i wielu wystawców z branży jeździeckiej. Najmłodszych zaś organizatorzy zaproszą do bezpłatnej strefy zabaw.

Dodatkową atrakcją będą polscy złoci medaliści igrzysk olimpijskich, którzy spotkają się z fanami i będą rozdawać autografy. Obecność potwierdzili: Paweł Nastula, Michał Jeleński, Jerzy Rybicki, Dariusz Goździak, Edward Skorek, Wojciech Fortuna, Lech Koziejowski, Andrzej Wroński, Leszek Blanik, Adam Korol i Ryszard Wolny.

 

Międzynarodowe zawody w skokach CSIO*****

  • 8-11 czerwca 2017 r., czwartek-niedziela
  • Hipodrom Sopot
  • ul. Polna 1

Zobacz: CSIO5*

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.