Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ciągłość programowa, zachowanie jakości oferty i otwartego charakteru miejsca. Basil Kerski ponownie dyrektorem ECS

Ciągłość programowa, zachowanie jakości oferty i otwartego charakteru miejsca. Basil Kerski ponownie dyrektorem ECS

Basil Kerski

W wyniku pozytywnej rekomendacji komisji konkursowej, Basil Kerski został ponownie powołany przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na stanowisko dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Kadencja ma trwać 5 lat.

 

Basil Kerski został dyrektorem ECS w sierpniu 2011 r., gdy z funkcji zrezygnował Maciej Zięba. Władze Gdańska, samorząd wojewódzki, Ministerstwo Kultury, NSZZ „Solidarność” i Fundacja Centrum Solidarności – założyciele Europejskiego Centrum Solidarności – w 2014 r. zgodzili się, by przez 3 lata na czele instytucji stał Kerski.

 

Zadania na najbliższe lata

Zdaniem Basila Kerskiego, najważniejszym celem na najbliższe lata działalności ECS jest ciągłość programowa, zachowanie jakości oferty i otwartego charakteru tego miejsca, a także wzmocnienie pozycji jednej z najważniejszych instytucji pamięci i kultury obywatelskiej w Polsce i w Europie. – Jestem dumny z dotychczasowych sukcesów naszego zespołu – podkreśla Basil Kerski. – Stworzyliśmy jedną z najważniejszych ekspozycji stałych dotyczących najnowszej historii Polski i Europy, która jest ważnym punktem odniesienia na mapie muzealnej naszego kraju. Udało nam się również stworzyć prawdziwą gdańską agorę, popularne miejsce spotkań obywateli i kulturalne centrum o znaczeniu europejskim. Cieszę się, że wraz z zespołem będziemy mogli kontynuować pracę – dodał Kerski.

 

Ponad trzy lata działalności ECS

Przypomnijmy, że w trakcie poprzedniej kadencji Basila Kerskiego na stanowisku dyrektora ECS, 30–31 sierpnia 2014 r. otwarto nową siedzibę instytucji przy placu Solidarności 1 w Gdańsku. ECS odwiedziło od tego czasu 2,5 miliona osób, które obejrzały wystawę stałą i wzięły udział w realizowanych wydarzeniach.

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.