Festiwal składa się z części konkursowej, która będzie miała miejsce w sobotę, 10 marca 2018 r. w godz. 11-17.30 w auli Politechniki Gdańskiej. Galę zaplanowano w auli Politechniki Gdańskiej. Wstęp – wolny.

 

O festiwalu

Konkurs jest podzielony na kategorie: chóry – mieszane, męskie i żeńskie, dziecięce (6-10 lat), dziecięce (10-14 lat), młodzieżowe i kameralne. Zespoły oceni międzynarodowe jury, któremu przewodniczy światowej sławy kompozytor muzyki chóralnej Rihards Dubra z Łotwy. Najlepsze chóry w każdej kategorii mogą zdobyć Złoty Medal Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego. Odbędą się również koncerty towarzyszące w reprezentacyjnych kościołach Gdańska (m.in. św. Katarzyny oraz św. Mikołaja). Wstęp na wszystkie koncerty odbywające się w ramach festiwalu (przesłuchania konkursowe, koncerty dodatkowe w kościołach, koncert galowy z ceremonią wręczenia nagród) jest bezpłatny.

 

Skład jury

W skład tegorocznego jury wchodzą: Ambrož Čopi – zawodowy dyrygent oraz kompozytor, wybitny znawca chóralistyki, pracujący m.in. jako wykładowca Konserwatorium Muzycznego w Lublanie, Rihards Dubra – słynny kompozytor łotewski, Javier Busto – uznany kompozytor oraz dyrygent hiszpański, prof. Grzegorz Rubin – wybitny znawca chóralistyki z Gdańska oraz Jan Rybarski – dyrygent z Krakowa, od lat prowadzący znakomity Chór Mariański.

 

 

VII Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny

  • 9-11 marca 2018 r., piątek-niedziela, godz.18.30
  • Politechnika Gdańska, ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk-Wrzeszcz
  • kościół pw. św. Mikołaja, ul. Świętojańska 72, Gdańsk-Główne Miasto
  • Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33 / 35, Gdańsk-Stare Miasto
  • kościół św. Katarzyny, ul. Profesorska 3, Gdańsk-Stare Miasto
  • kościół pw. bł. Urszuli Ledóchowskiej, ul. Cieszyńskiego 1, Gdańsk-Chełm
  • wstęp – wolny

Zobacz: program Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego