Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Chciałbyś sprzedawać swoje produkty w Chinach? Teraz jest okazja, przedłużony termin zgłoszeń

Chciałbyś sprzedawać swoje produkty w Chinach? Teraz jest okazja, przedłużony termin zgłoszeń

Polskie stoisko na targach SIAL China w 2016 r.

W wyjeździe na targi SIAL China w Szanghaju mogą uczestniczyć przedstawiciele pomorskich mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw działających w branży spożywczej. Udział jest dofinansowany ze środków unijnych.

 

Targi SIAL China odbędą się  w dniach 17-19 maja 2017 r. Wszystkie pomorskie firmy uczestniczące w wyjeździe otrzymają dofinansowanie kosztów przelotu, zakwaterowania, wstępu na targi, zamieszczenia informacji o firmie w folderze informacyjnym, transportu materiałów oraz ekspozycji na wspólnym stoisku regionu pomorskiego.

 

Chińczycy już polubili polskie produkty

– Zachęcamy przedsiębiorców, którzy chcą nawiązać kontakty biznesowe z partnerami z Dalekiego Wschodu, do skorzystania z tej okazji. Naprawdę warto – mówi Anna Jafra z Agencji Rozwoju Pomorza.

SIAL China to jedna z największych międzynarodowych imprez wystawienniczych, skierowanych do branży spożywczej w Azji. W poprzedniej edycji targów udział wzięło około 3200 wystawców z ponad 60 krajów, których stoiska odwiedziło blisko 80 tysięcy gości.

W 2016 r. krajem partnerskim targów była Polska. Jak podaje Agencja Rynku Rolnego, podczas licznych degustacji Chińczycy mieli okazję spróbować nie tylko polskich artykułów, ale i dań przyrządzanych przez naszych kucharzy. Polskie stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mediów, blogerów kulinarnych i oczywiście przedsiębiorców chińskich, zainteresowanych współpracą z polskimi partnerami.

 

Jakie warunki trzeba spełnić?

Decydować będzie ocena zgłoszeń nadesłanych do 12 kwietnia 2017 r. w formie elektronicznej poprzez stronę internetową Pomorskiego Brokera Eksportowego. W zgłoszeniu tym należy m.in. odpowiedzieć czy firma:

  • posiada produkty lub usługi gotowe do zaprezentowania na targach?
  • posiada plan rozwoju eksportu lub inny dokument strategiczny w obszarze eksportu?
  • zatrudnia odpowiednią osobę do prowadzenia działań eksportowych?
  • uczestniczyła w targach, misjach lub innych wydarzeniach gospodarczych?
  • prowadziła działalność eksportową do Chin?

Ważne jest posiadanie wcześniejszego doświadczenia eksportowego, a także strony internetowej w języku obcym. Ponadto, wymagana jest znajomość języka angielskiego, aby móc samodzielnie przedstawiać ofertę handlową firmy reprezentowanej w trakcie targów.

 

Wyjazd na targi SIAL China organizowany jest w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

SIAL China 2017_baner

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.