Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Chciałbyś nakręcić film, ale nie wiesz jak? Na tych warsztatach nauczysz się wszystkiego!

Chciałbyś nakręcić film, ale nie wiesz jak? Na tych warsztatach nauczysz się wszystkiego!

Fot. Vanilla Bear Films / unsplash.com

Od października do grudnia będą trwały 18. Pomorskie Warsztaty Filmowe. Trwa rekrutacja, która zakończy się 15 sierpnia 2019 r. Wybrani uczestnicy warsztatów wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu fabularnego: od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i udźwiękowienie.

 

W Pomorskich Warsztatach Filmowych mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 35 lat.

 

Cztery miesiące na krótką etiudę filmową

Pracami podczas warsztatów pokierują praktycy kina i znakomici wykładowcy. Swój udział potwierdzili: scenarzysta Grzegorz Łoszewski (m.in. „Komornik”, „Stygmatyczka”, „Bez wstydu”), reżyser Wojciech Marczewski (m.in. „Dreszcze”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Weiser”), operator obrazu Sławomir Pultyn (m.in. „Życie, miłość, śmierć i inne błahostki, czyli Jan Saudek czeski fotograf”) oraz montażystka Milenia Fiedler (m.in. „Weiser”, „Katyń”, „Wałęsa”).

Przez cztery miesiące zajęć dwanaścioro uczestników będzie tworzyło krótkie etiudy filmowe. Przewidzianych jest prawie 130 godzin zajęć, które odbywać się będą od października do grudnia w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

Jak się zgłosić?

Osoby zainteresowane udziałem w Pomorskich Warsztatach Filmowych, powinny wypełnić wniosek zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Do wniosku należy dołączyć w formie pliku pomysł na krótki film fabularny (jedna strona). Kandydaci powinni przedstawić życiorys oraz dwie różne fotografie, ewentualnie swoje dotychczasowe prace twórcze (literackie, filmowe, fotograficzne, muzyczne lub plastyczne). Załączone dokumenty i prace należy opisać oraz zamieścić na płycie CD lub DVD i dostarczyć osobiście albo wysłać pocztą na adres Gdyńskiej Szkoły Filmowej (81-372 Gdynia, Plac Grunwaldzki 2) z dopiskiem „warsztaty”.

Spośród wszystkich kandydatów komisja rekrutacyjna wyłoni maksymalnie dwadzieścia cztery osoby, które zostaną zaproszone do drugiego etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej. Ostatecznie na warsztaty zostanie zaproszonych dwunastu uczestników.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia 2019 r. W rekrutacji na 18. Pomorskie Warsztaty Filmowe może wziąć udział każdy w wieku od 18 do 35 lat. Osoby zakwalifikowane do uczestnictwa w warsztatach muszą ponieść jednorazową opłatę wysokości 1000 zł (opłata pobierana jest na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej).

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.