Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Chcesz zszyć ranę, zobaczyć bakterie, a może się przebadać? Dzień otwarty Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Chcesz zszyć ranę, zobaczyć bakterie, a może się przebadać? Dzień otwarty Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Dwie młode dziewczyny próbują wkłuć się w fantom ręki

Ponad 40 stoisk, oprowadzanie po laboratoriach badawczych oraz wykłady przybliżające zagadnienia medyczne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na młodzież. Dzień otwarty Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się w Collegium Biomedicum (CBM) oraz na terenie Wydziału Farmaceutycznego w piątek 20 kwietnia 2018 r.

 

Wydarzenie ma przybliżyć przyszłym studentom ofertę kształcenia GUMed, aktywność studenckich kół naukowych i osiągnięcia naukowe pracowników. Na gości czekać będzie także I Klinika Transferu Wiedzy, czyli Biblioteka Główna GUMed oraz nowoczesny ośrodek badań biomedycznych i monitorowania zdrowotności jakim jest Trójmiejska Akademicka Zwierzętarnia Doświadczalna.

 

Poczuj się jak prawdziwy lekarz

Na stoiskach zlokalizowanych w CBM będzie można dowiedzieć się, na czym polegają badania krwi, sprawdzić swoje umiejętności w szyciu chirurgicznym i opatrywaniu ran. Będzie też szansa na poznanie świata bakterii, obalenie mitów dotyczących cukrzycy, dowiedzenie się, jak korzystać z popularnych suplementów diety i jaką moc dają szczepienia. Obok pokazów i warsztatów młodzi ludzie będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną uczelni i dowiedzieć się, jakie wymogi trzeba spełnić, aby zostać studentem GUMed. Przeprowadzone zostaną również wykłady dotyczące ciekawych zagadnień medycznych oraz prezentacje badań prowadzonych na wszystkich wydziałach i kierunkach uczelni. Nie zabraknie również możliwości wykonania podstawowych badań profilaktycznych takich jak pomiar ciśnienia, cholesterolu i cukru we krwi. Wykład otwierający wydarzenie wygłosi dr Robert Szymczak z Katedry i Kliniki Medycyny Ratunkowej GUMed, polski himalaista, zdobywca trzech ośmiotysięczników, lekarz polskiej wyprawy zimowej na K2.

Na Wydziale Farmaceutycznym będą stoiska poświęcone m.in. mikrobiologii, produkcji leków czy toksykologii. To doskonała okazja, by zwiedzić katedry i zakłady działające na wydziale, porozmawiać z naukowcami i studentami, a także zapoznać się ze specjalistyczną aparaturą.

Nauka dla Zdrowia – dzień otwarty GUMed to wydarzenie, które odbędzie się po raz pierwszy w nowej formule. Impreza jest kontynuacją trzech dotychczasowych przedsięwzięć: Medycznego Dnia Nauki – największej na Pomorzu imprezy popularyzującej nauki medyczne, Pikniku na Zdrowie – profilaktycznego wydarzenia skierowanego do mieszkańców Trójmiasta, a także dnia otwartego.

 

 

 Nauka dla Zdrowia – dzień otwarty GUMed

  • 20 kwietnia 2018 r., piątek, godz. 9.00-14.00
  • Collegium Biomedicum (CBM)
  • terenie Wydziału Farmaceutycznego
  • Gdańsk

Zobacz: Gdański Uniwersytet Medyczny

 

Dzień otwarty_baner

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.