Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Chcesz wesprzeć szpitale? Wejdź na platformę

Chcesz wesprzeć szpitale? Wejdź na platformę

www.wsparciedlaszpitala.pl

Po zalogowaniu się na platformie każdy szpital może w prosty sposób wybierać z listy 300 produktów i zaznaczać liczbę potrzebnych sztuk oraz ustawiać daty dostawy (pilność potrzeb). Darczyńcy mogą wybrać szpital z listy, zobaczyć jego aktualne potrzeby i zadeklarować, co dostarczą lokalnemu koordynatorowi. Zadeklarowanie danego produktu automatycznie pomniejsza jego stan na liście potrzeb. Koordynatorzy, to te same osoby, które dziś tak skutecznie organizują lokalne zbiórki. Każdy koordynator widzi w systemie, jak postępuje kompletowanie potrzebnego transportu i jest w stanie bardzo efektywnie organizować transporty całych zestawów rzeczy najbardziej potrzebnych szpitalom.

 

Siedem szpitali z naszego regionu w systemie

Przed oficjalnym uruchomieniem odbyły się testy strony, w których uczestniczyły szpitale z naszego regionu. Obecnie na platformie swoje potrzeby publikuje siedem szpitali z województwa pomorskiego:

1. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.
2. Szpital Specjalistyczny w Prabutach Sp. z o.o.
3. Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku
4. Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku
5. Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
6. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o.
7. Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim

– Mamy już potwierdzoną informację z poznańskiego uniwersytetu, że system przeszedł wszelkie testy i działa poprawnie. Mamy nadzieję, że z czasem do systemu dołączać będą kolejne placówki medyczne, które również potrzebują pomocy – mówi Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego. – Od początku epidemii spływają do nas i wprost do szpitali liczne deklaracje pomocy. Uruchomienie specjalnej platformy pozwoli sprawniej komunikować darczyńców i odbiorców. Wiem też, że w rolę koordynatorów włączyło się wiele organizacji pozarządowych z Pomorza, a także pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Gorąco zachęcamy wszystkie osoby, które w tej chwili organizują zbiórki produktów, szyją, gotują, mają produkty do przekazania do logowania się na tej platformie – dodaje Agnieszka Kapała-Sokalska.

W pliku dźwiękowym wypowiada się Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.