Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Chcesz sprawdzić, czy zdasz egzamin na prawo jazdy? Odwiedź Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w dniu otwartym

Chcesz sprawdzić, czy zdasz egzamin na prawo jazdy? Odwiedź Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w dniu otwartym

Samochód na placu manewrowym

Zabytkowe pojazdy, motocykle żużlowe, tor rolkowy oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dzień otwarty w gdańskim i gdyńskim PORD odbędzie już 9 czerwca 2018 r. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę, spróbować zdać egzamin na prawo jazdy i porozmawiać ze specjalistami z zakresu ruchu drogowego.

 

Dni otwarte w PORD organizowane są już od kilku lat, ale w Gdyni po raz pierwszy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Konkurs na najlepszego kierowcę

Podczas dnia otwartego będzie okazja zobaczyć pokazy specjalne, jakie przygotowały Policja, Straż Miejska oraz Straż Pożarna. Dla osób, które już posiadają prawo jazdy, zorganizowane będą próby egzaminu w ruchu drogowym. A ci, którzy ten egzamin mają dopiero przed sobą, będą mogli przetestować swoje umiejętności w ośrodku na placu manewrowym. – W tym roku atrakcje, jakie przygotowaliśmy zainteresują absolutnie każdego. Dziecko, młodzież i dorosłych – mówi Angelika Brzeska z działu marketingu PORD. – Będą ciekawe pokazy, mnóstwo konkursów z nagrodami oraz poczęstunek dla każdego – wymienia.

Miłośnicy motoryzacji zobaczą z bliska zabytkowe pojazdy, motory żużlowe i nietypowe rowery. Będą też występy artystyczne oraz liczne atrakcje dla najmłodszych, w tym motoryzacyjna fotobudka. Dodatkowo w Gdańsku obędzie się konkurs „Najlepszy kierowca wśród VIP-ów”, w którym udział zapowiedzieli pomorscy policjanci, samorządowcy, burmistrzowie i wójtowie.

 

Dzień otwarty PORD w Gdańsku

  • 9 czerwca 2018 r., sobota, godz. 11.00
  • Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego
  • ul. Równa 19/21
  • Gdańsk

 

Dzień otwarty PORD w Gdyni

  • 9 czerwca 2018 r., sobota, godz. 10.00
  • Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego
  • ul. Opata Hackiego10A
  • Gdynia

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.