Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/f740fa6a-46b4-4c70-b2d9-85a2b48fb71b.jpg Chcesz poznać Unię Europejską od kuchni? Zgłoś się na płatny staż w Brukseli. Zobacz, jakie warunki trzeba spełnić

Chcesz poznać Unię Europejską od kuchni? Zgłoś się na płatny staż w Brukseli. Zobacz, jakie warunki trzeba spełnić

Bruksela. Fot. Aleksandra Chalińska

Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli zaprasza na płatny staż od 1 października. Kandydat powinien dobrze znać język angielski oraz mieć wykształcenie wyższe lub studiować. W Brukseli stażysta będzie m.in. brał udział w organizowaniu konferencji i warsztatów. Aplikacje przyjmowane są do końca sierpnia.

 

Stażysta otrzyma miesięczne wynagrodzenie wysokości 1000 euro (brutto).

 

Dużo będzie się działo

W pierwszej kolejności na staż będą przyjmowane osoby pochodzące z województwa pomorskiego lub studiujące na pomorskich uczelniach. Trzeba też wykazać się wiedzą z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej. Do obowiązków stażysty będzie należało przygotowywanie notatek prasowych z konferencji i unijnych wydarzeń, pomoc w przygotowaniu wizyt studyjnych oraz promowanie działalności Biura Regionalnego Województwa Pomorskiego w Brukseli.

– Taki staż to świetna okazja, by zdobyć doświadczenie unijne – mówi Anna Drążek, dyrektor biura. – Nachodząca jesień zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Będzie to bardzo intensywny okres, dlatego to świetny moment na dłuższą wizytę w Brukseli. Będzie formowała się nowa Komisja Europejska, będą przesłuchania komisarzy oraz flagowa impreza, jaką jest Tydzień Regionów i Miast. A my zadbamy o to, by nasz stażysta mógł uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach, zdobywać doświadczenie i poznawać nowych ludzi – podkreśla Drążek.

 

Znaleźć pomysł na siebie

Staż w Brukseli to dobra okazja, by zdobyć zawodowe kontakty, wdrożyć się w pracę biurową czy poprawić znajomość języka. Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej organizuje takie praktyki od kilkunastu lat.

– Podczas różnorodnych staży przez nasze biuro przewinęło się już kilkadziesiąt osób – mówi Anna Drążek. – Miesięczny pobyt w Brukseli wielu z nich pomógł znaleźć pomysł na siebie. Zainspirowali się i wiem, że znaleźli ciekawą pracę, a unijne doświadczenie bardzo im w tym pomogło – zaznacza Drążek.

Aplikacje można składać do 31 sierpnia 2019 r. Staż zacznie się 1 października i potrwa jeden lub dwa miesiące. Po raz pierwszy staż będzie płatny (1000 euro brutto). Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli znajduje się w pobliżu najważniejszych unijnych instytucji w Brukseli, przy Rue du Luxembourg 3.

Szczegółowe wymagania i warunki stażu są dostępne na stronie Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej.

 

Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli wraz z Biurem Miejscowym w Gdańsku realizują szeroko zakrojoną kampanię informacyjną na rzecz Unii Europejskiej. Biuro promuje możliwości finansowania projektów oraz konsultuje projekty na poziomie unijnym. Do jego zadań należy także nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów z przedstawicielami instytucji europejskich w priorytetowych dla regionu pomorskiego obszarach działalności. Stanowi też punkt kontaktowo-informacyjny dla przedstawicieli Pomorza w Unii Europejskiej

Pracownicy dbają o dobry wizerunek województwa pomorskiego, a także organizują seminaria, konferencje i różnego rodzaju wydarzenia cykliczne dla podmiotów krajowych i zagranicznych. Aktywnie zachęcają jednostki z Pomorza do udziału i zaangażowania w sprawy na poziomie Unii Europejskiej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.