Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Chcesz poczuć się jak wilk morski? Wypłyń w morze jachtem Baltic Star. Bezpłatne rejsy po Zatoce Gdańskiej

Chcesz poczuć się jak wilk morski? Wypłyń w morze jachtem Baltic Star. Bezpłatne rejsy po Zatoce Gdańskiej

Baltic Star

Marzy Ci się niezwykła przygoda? Skorzystaj z oferty przygotowanej przez Pomorski Związek Żeglarski. Wycieczki po Zatoce Gdańskiej z gdyńskiej mariny od 23 do 25 czerwca 2017 r.

 

Bezpłatne rejsy po Zatoce Gdańskiej jachtem Baltic Star odbędą się w ramach 5. edycji Święta Morza i projektu „Pomorze na morze”. Żeby wypłynąć w należy, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00, zadzwonić pod nr tel. 695 111 180. Liczba miejsc jest ograniczona. Na pokładzie zmieszczą się jednorazowo 22 osoby, a każdy rejs trwać będzie ok. 2 godzin. Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne certyfikaty. 

 

Dębowy kuter rybacki

Baltic Star to jeden z najstarszych polskich, drewnianych oldtimerów. Został zbudowany w Darłowie, w 1947 r., z drewna dębowego jako kuter rybacki. W związku z wymianą polskiej floty rybackiej na jednostki stalowe został wycofany z połowów pod koniec lat 70. W latach 80., był poddany drobnym zmianom, jako Makler rozpoczął pływanie rekreacyjne. W 1997 r. został gruntownie przebudowany i od tej pory jako Baltic Star pływa po Morzu Bałtyckim i Północnym, uczestnicząc m.in. w zlotach żaglowców i oldtimerów. Od listopada 2014 r. stacjonuje w Gdańsku, cały czas poddawany jest zabiegom konserwatorskim. Ostatnio  otrzymał nowy maszt i olinowanie stałe.

Jacht wypływać będzie z gdyńskiej mariny w dniach 23-25 czerwca, w godz.: 8.00, 10.20, 12.40 i 15.00.

 Zobacz: Święto Morza

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.