Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Chcesz nauczyć się śpiewać? Marzysz o występach na scenie? Weź udział w warsztatach w Teatrze w Oknie

Chcesz nauczyć się śpiewać? Marzysz o występach na scenie? Weź udział w warsztatach w Teatrze w Oknie

Joanna Słowińska

Nietypowa atrakcja dla wszystkich zainteresowanych nauką śpiewania. Fundacja Theatrum Gedanense zaprasza chętnych do udziału w zajęciach. Podstawą będzie śpiew otwartym głosem.

 

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „U źródeł pieśni”. Są okazją do spotkania w pieśni, przestrzenią swobodnej twórczości dla tych, którzy mają w sobie naturalną potrzebę ekspresji wokalne.

Czy każdy może śpiewać?

W projekcie wezmą udział zespoły: Żywiołak, Percival, Mosaik, Sutari czy Annutara. Od czerwca do października 2017  r. eksperci z różnych zakątków kraju poprowadzą w Gdańsku warsztaty pieśni tradycyjnych i śpiewu „otwartym głosem”, w oparciu o materiał pieśniarski zbierany latami podczas badań terenowych w wielu rejonach Polski. Warsztaty poprowadzą: Joanna Słowińska, Elżbieta Rojek, Ewa Grochowska, Justyna Mazurkiewicz z Kapelą Przewłockiego oraz zespół Sutari – Barbara Songin, Katarzyna Kapela i Zofia Zemburzycka.
Na warsztaty pieśni obowiązują zapisy: teatrwoknie@ftg.pl, 58 322 04 14.

Harmonogram warsztatów –  2-4 czerwca 2017 r.

 • piątek 2 czerwca 2017 r.,  godz. 18.00-22.00, z przerwą
 • sobota 3 czerwca 2017 r.,  godz. 11.00-16.00, z przerwą
 • niedziela 4 czerwca 2017 r., godz. 11.00-16.00, z przerwą
 • udział w warsztatach jest bezpłatny.
 • obowiązują zapisy: teatrwoknie@ftg.pl, 58 322 04 14. Uwaga! Zgłoszone osoby muszą zadeklarować uczestnictwo w całości wybranego przez siebie warsztatu (3 dni).

Joanna Słowińska – jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie, wokalistka o wielkiej scenicznej osobowości. Miłośnikom piosenki literackiej jest znana z brawurowych interpretacji piosenek Zygmunta Koniecznego. Z zespołem złożonym z krakowskich instrumentalistów z muzykami formacji Stanisław Słowiński Quintet i z grupą Muzykanci  koncertowała w większości krajów Europy, Ameryki Południowej i Azji.

 

Harmonogram warsztatów – 30 czerwca – 2 lipca 2017 r. 

 • piątek 30 czerwca 2017 r., godz.  18.00-22.00, z przerwą
 • sobota 1 lipca 2017 r., godz.  11.00-16.00, z przerwą
 • niedziela 2 lipca 2017 r., godz. 11.00-16.00, z przerwą
 • udział w warsztatach jest bezpłatny.
 • obowiązują zapisy: teatrwoknie@ftg.pl, 58 322 04 14. Uwaga! Zgłoszone osoby muszą zadeklarować uczestnictwo w całości wybranego przez siebie warsztatu (3 dni).

Elżbieta Rojek – aktorka, wokalistka, choreografka, animatorka kultury oraz działaczka na rzecz integracji uchodźców oraz wielokulturowości. Wieloletnia wokalistka zespołu Orkiestra Świętego Mikołaja, współzałożycielka Stowarzyszenia Teatralnego Chorea. Gra w spektaklach, śpiewa oraz tworzy własne projekty artystyczne. Współpracuje z Uniwersytetem J.J. Lipskiego w Teremiskach, Stowarzyszeniem Dla Ziemi, NeTTheatre – Teatr w Sieci Powiązań Pawła Passiniego, Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, Instytutem Jerzego Grotowskiego oraz Center of Performing Arts MITOS w Limassol na Cyprze.

Projekt „U źródeł pieśni” sięga do polskich tradycji muzycznych i wspiera zjawiska związane z ich kontynuacją, transformacjami i współczesnymi kontekstami. Ma na celu promowanie pieśni tradycyjnych w uwspółcześnionych aranżacjach oraz realizację warsztatów śpiewu białego. Śpiew to przestrzeń wyrażania myśli i rozumienia świata. Pieśni tradycyjne zaskakują ponadczasowością, dzięki czemu przeżywają obecnie prawdziwy renesans, ciesząc się rosnącym zainteresowaniem w różnych zakątkach globu.


U źródeł pieśni

 • 2-4 czerwca,  30 czerwca – 2 lipca 2017 r.
 • Teatr w Oknie
 • ul. Długa 50/51
 • Gdańsk

Zobacz:  Gdański Teatr Szekspirowski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.