Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/3af4a147-fc31-4292-aff1-2fd8ce8592f0.jpg Chcesz jechać w maju do Brukseli? Weź udział w konkursie dla uczniów „Pomorskie kreUEje” [ZGŁOSZENIA]

Chcesz jechać w maju do Brukseli? Weź udział w konkursie dla uczniów „Pomorskie kreUEje” [ZGŁOSZENIA]

Fot. Aleksandra Chalińska

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych w województwie pomorskim może wygrać 5-dniowy pobyt w stolicy Belgii. By wziąć udział w rywalizacji, trzeba w 3-osobowych grupach zaproponować ciekawy projekt dla szkoły, miasta, gminy lub regionu. Ważne, by wpisywał się w wartości Unii Europejskiej i wspierał lokalne inicjatywy.

 

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do końca marca, natomiast gotową pracę konkursową należy dostarczyć do 17 kwietnia 2020 roku.

Dobre pomysły poszukiwane

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu innowacyjnego projektu, który rozwiąże problematyczną kwestię lub polepszy sytuację społeczną w najbliższym otoczeniu lub regionie. Drużyna, składająca się z dwóch uczniów i nauczyciela, ma do dyspozycji 500 tys. zł na realizację. Komisja konkursowa poszukuje kreatywnych pomysłów, które w racjonalny sposób wykorzystają potencjalny budżet, a także przyniosą realną zmianę społeczną.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego.

 

Bruksela jako nagroda

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest wyjazd do Brukseli dla całej drużyny w dniach 24-28 maja 2020 roku. To doskonała okazja, by bliżej poznać Unię Europejską, zwiedzić Parlament Europejski, stolicę unii i jej okolice.

W czasie pięciodniowego pobytu uczestnicy wyjazdu będą mieli zapewniony dojazd do Belgii, zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu.

Również zdobywcy kolejnych miejsc mogą liczyć na nagrody. Drugie miejsce na konkursowym podium to 1500 zł (netto) dla każdego z uczestników, a zdobywcy trzeciego miejsca otrzymają sprzęt elektroniczny i sportowy oraz gadżety.

Konkurs organizuje Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” w partnerstwie z europosłem Januszem Lewandowskim.

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia i warunków uczestnictwa dostępne są na stronie Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej”.

Czytaj też: Niezwykła lekcja aktywności obywatelskiej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.