Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Całe Pomorze gra w piłkę ręczną. Finał rywalizacji młodych zawodniczek w Nowej Karczmie

Całe Pomorze gra w piłkę ręczną. Finał rywalizacji młodych zawodniczek w Nowej Karczmie

Turniej piłki ręcznej w Nowej Karczmie

W całym turnieju wzięło udział blisko 2000 uczniów z województwa. Rywalizowały ze sobą drużyny piąto- i szóstoklasistów. Dziś o mistrzostwo walczą dziewczęta.

 

W zawodach wystartowało 131 drużyn ze szkół podstawowych z całego regionu. Zwycięzcy turniejów powiatowych grali w finale wojewódzkim. Chłopcy – 14 maja 2017 r. w Kwidzynie. Dziewczęta grają 24 maja w Nowej Karczmie. Zawody odbywają się pod patronatem marszałka województwa pomorskiego i pomorskiej kurator oświaty.

 

Dzieciaki lubią ręczną

– Cieszymy się, że zainteresowanie turniejem jest tak wielkie i że dzieciaki są zadowolone. Widać, że chętnie uprawiają sport, co daje im wiele radości. Dzięki niemu, rozwijają swoją pasję i kondycję. Takie turnieje jak nasz, oprócz rywalizacji sportowej w duchu fair play, poprzez zabawę uczą współdziałania i sprzyjają integracji młodzieży z całego województwa – mówi współorganizator turnieju, radny województwa, przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Dariusz Męczykowski. Turnieje odbyły się dzięki zaangażowaniu szkół, sponsorów oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Organizację turniejów wsparł również profesor Janusz Czerwiński, honorowy prezes ZPRP.    

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.