Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Budowa EuroVelo9 / WTR przy DK 22 Gmina Tczew

Budowa EuroVelo9 / WTR przy DK 22 Gmina Tczew

W tym właśnie miejscu szlak rowerowy przecina jedną z najbardziej obciążonych dobowym ruchem aut drogę krajową w naszym regionie. W ramach przebudowy całego odcinka trasy DK 22 (Czarlin – Bałdowo) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Gdański buduje także drogę rowerową i drogę dla pieszych. Dzięki temu część budowanej drogi rowerowej (ok. 700 m) połączy odcinek północny z południowym, szlaku EuroVelo. Cała przebudowa pozwoli także rowerzyście na bezpośrednie połączenie ze stacją kolejową Czarlin (2,3 km) oraz możliwość przejścia tunelem pod DK22 w kierunku obiektu hotelowego.
 
Już teraz Gmina Tczew i Miasto Tczew zrealizowały większość odcinków inwestycyjnych (ponad 12 km trasy rowerowej), w tym także miejsc postojowych dla rowerzystów (4 miejsca).
 
Okolice Tczewa oferują turystom rowerowym szeroki wachlarz usług gastronomicznych oraz noclegowych, w tym na bulwarach nadwiślańskich. Daje to rowerzyście swobodę wyboru miejsca na dłuższy odpoczynek  jak i możliwość zwiedzania. Miejsca postojowe wybudowane w mieście jak i w gminie Tczew, mają  sprzyjać rowerzyście w odpoczynku.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.