Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

„Bożenki” trafiły do szpitala dziecięcego w Gdańsku. To dar Fundacji Ronalda McDonalda

„Bożenki” trafiły do szpitala dziecięcego w Gdańsku. To dar Fundacji Ronalda McDonalda

Na zdj. Arkadiusz Jakubowski z żoną i Piotr Biankowski. Fot. Jarosław Cejrowski

Do Szpitala Dziecięcego Polanki im. M. Płażyńskiego w Gdańsku trafiło 10 łóżek. Są przeznaczone dla rodziców przebywających w placówce wraz z dziećmi.

 

Uroczyste przekazanie wyposażenia odbyło się 7 marca 2019 r. na Oddziale Pediatrii.

 

10 Bożenek

Łóżka trafiły na dwa szpitalne oddziały. Skorzystają z nich rodzice, których dzieci przebywają na Oddziale Niemowlęco-Neonatologicznym oraz Oddziale Pediatrii z Pododdziałem Leczenia Mukowiscydozy. Łóżko-fotel typu „Bożenka” przeznaczone jest dla rodzica przebywającego na oddziale dziecięcym, które służy do czuwania przy dziecku oraz do spania po rozłożeniu stelaża.

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała szpitalom w Polsce ponad 500 tego typu łóżek, a do Gdańska do tej pory trafiło osiem z nich.