Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Boruc, Glik i Peszko na Amber Cup w Gdańsku. O puchary powalczą dziesięciolatkowie i piłkarskie gwiazdy

Boruc, Glik i Peszko na Amber Cup w Gdańsku. O puchary powalczą dziesięciolatkowie i piłkarskie gwiazdy

Turniej Amber Cup 2017

W weekend 6 i 7 stycznia 2018 roku w gdańskiej Ergo Arenie młodzi piłkarze z całej Polski oraz seniorzy powalczą o puchar rozgrywek Amber Cup. W 12 edycji turnieju wezmą udział drużyny z Ekstraklasy i 1 Ligii, m.in. Śląsk Wrocław czy Drutex-Bytovia Bytów. Po raz trzeci zwycięstwa będzie bronić Lechia Gdańsk.

 

Ambasadorami Amber Cup zostali: Artur Boruc, Kamil Glik i Sławomir Peszko. Przyjadą też inni kadrowicze m.in Jacek Góralski z bułgarskiego Łudogorca Razgrad i Jarosław Jach z Zagłębia Lubin. Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Piłki Nożnej i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

 

Turniej dziecięcy

Amber Cup potrwa dwa dni. W sobotę 6 stycznia 2018 r. o zwycięstwo od rana walczyć będą  młodzi piłkarze z rocznika 2008. Swoje kadry wystawią m.in. Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Lech Poznań, Pogoń Szczecin i Zagłębie Lubin. Wystąpią takżem.in młodzi zawodnicy z Akademii Sportowej Pomorze, UKS Sparty Sycewice, czy Akademii Piłkarskiej Tczew. W akcji zobaczymy dwa dziecięce zespoły z Rosji. Przyjadą drużyny Bałtiki Kaliningrad i Dziecięco – Młodzieżowej Szkoły Rezerw Olimpijskich w Kaliningradzie. Wstęp na turniej dziecięcy jest bezpłatny. Transmisję z pierwszego dnia wydarzenia przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka.

 

Seniorzy w akcji

W niedziele, drugiego dnia turnieju na boisku zmierzą się ze sobą zawodowi piłkarze z sześciu zespołów LOTTO Ekstraklasy i 1 Ligi. Gospodarzem wydarzenia jest Lechia Gdańsk, która stanie do walki jako obrońca trofeum Amber Cup. O zwycięstwo w tym roku powalczą jeszcze Śląsk Wrocław, Wisła Płock, drużyna agencji menedżerskiej „Fabryka Futbolu”, która ma u siebie m.in Karola Linettego, Drutex-Bytovia Bytów i Miedź Legnica. Bilety na turniej klubów są dostępne na stronie eventim.pl. Drugi dzień zmagań na żywo będzie transmitować telewizja Polsat Sport.

Organizatorzy turnieju przygotowali też liczne atrakcje dla najmłodszych, którzy z rodzicami będą kibicować zawodnikom.

 

 

kliknij, aby powiększyć

 

Turniej Amber Cup 2018
 

Turniej dziecięcy:

  • 6 stycznia 2018 r.,
  • godz. 9.00 – 18.00,
  • Ergo Arena, plac Dwóch Miast 1, Gdańsk
  • Wstęp: wolny

 

Turniej klubów:

  • 7 stycznia 2018 r.,
  • godz. 14.00 – 20.00
  • Ergo Arena, plac Dwóch Miast 1, Gdańsk
  • Bilety: eventim.pl

 

Facebook

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.