Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Blues po kaszubsku i kaszubskie piosenki w wersji bluesowej. Muzyka w leśniczówce Mirachowo

Blues po kaszubsku i kaszubskie piosenki w wersji bluesowej. Muzyka w leśniczówce Mirachowo

Puhovsky i Kashubsky

Jak co roku na początku lata w stacji turystycznej Lubygość, obok leśniczówki Mirachowo, zabrzmią dźwięki bluesa. Miłośnicy muzyki w niezwykłej scenerii będą słuchać wyjątkowych koncertów podczas Festiwalu Blues w Leśniczówce. Wstęp – wolny.

 

Blues w Leśniczówce – najstarszy bluesowy, niezależny i najbardziej klimatyczny festiwal w Polsce – odbywa się w środku malowniczego kompleksu leśnego Lasy Mirachowskie, a otaczające widzów drzewa tworzą unikatowy klimat. Wstęp – wolny.

 

Nie tylko blues

Festiwal otworzy grupa Instant Blues z Zielonej Góry. Następnie zagrają Cherries in Ski, którzy w swych utworach łączą zarówno rocka, bluesa, jak i elementy jazzu. Po nich na scenie pojawi się wokalistka Joanna Kaniewska (Mrozek) z Around the Blues. Pierwszy dzień zakończy Łukasz Łyczkowski i 5 Rano. Wokalista w ubiegłym roku zajął II miejsce w Voice of Poland, brał też udział w XIV Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanym przez fundację Anny Dymnej – Mimo Wszystko. 

 

Kaszubskie granie

Sobotnie bluesowanie rozpocznie się od godz. 16. Radosne granie rozpocznie emanujący energią i humorem toruński zespół Blues Szwagiers. Następnie na scenie pojawią się Puhovsky & Kashubsky Freestyle. Będzie można posłuchać bluesa po kaszubsku i bluesowych wersji kaszubskich piosenek. Później na scenie pojawią się Roman Puchowski z Tczewa i zespół Przodkowianie oraz Cotton Wing. Wieczorna część spotkania to występ grupy Adam Czerwiński Trio – Adam Czerwiński, Piotr Lemańczyk i Marcin Wądołowski. Muzycy niedawno wydali płytę prezentującą polskie przeboje lat 70. Muzykom będzie towarzyszyć skrzypek Krzesimir Dębski.

 

 

XII Blues w Leśniczówce

  • 29-30 czerwca 2018 r., piątek, godz. 17; sobota, godz. 16
  • leśna baza turystyczna Lubygość w lesie Mirachowo, 2,5 km na północny zachód od miejscowości Mirachowo
  • wstęp – wolny

Więcej informacji znajduje się na stronie ​Blues w Leśniczówce na Facebooku

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.