Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Blok operacyjny, kilkanaście klinik i hala sportowa. Otwarcie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej i Centrum Sportu w Gdańsku

Blok operacyjny, kilkanaście klinik i hala sportowa. Otwarcie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej i Centrum Sportu w Gdańsku

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku. Fot. materiał prasowy GUMed

Uroczyste otwarcie pierwszego etapu budowy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) w Gdańsku odbyło się 31 sierpnia 2018 r. Nowoczesna klinika powstała na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsi pacjenci z nowego szpitala skorzystają już w październiku tego roku.

 

Przy CMN powstało również nowoczesne Centrum Sportu, którego otwarcie obyło się tego samego dnia.

 

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej

CMN to kompleks czterech połączonych ze sobą budynków – A, B, C ułożonych w kształt litery U, połączonych trzema łącznikami z Centrum Medycyny Inwazyjnej oraz budynku D usytuowanego w miejscu dawnego budynku 18. W ramach szpitala powstanie m.in. kilkanaście nowoczesnych klinik. CMN to ponad 2 tys. nowych pomieszczeń. W nowym obiekcie będą: blok operacyjny z 8 salami, kliniczne centrum kardiologii z zespołem pracowni elektrofizjologicznych i kardionaczyniowych, klinika alergologii i pneumonologii, klinika chorób psychicznych i zaburzeń nerwowych, klinika chorób wewnętrznych, chorób tkanki łącznej i geriatrii, klinika dermatologii, wenerologii i alergologii, klinika endokrynologii i chorób wewnętrznych, klinika ginekologii, ginekologii onkologicznej i endokrynologii ginekologicznej, klinika hematologii i transplantologii, klinika kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej, klinika nadciśnienia tętniczego i diabetologii, klinika nefrologii, transplantacji i chorób wewnętrznych, klinika neonatologii, klinika neurologii dorosłych z centrum udarowym, klinika onkologii z zakładem radioterapii, klinika położnictwa, oddział intensywnej terapii, poradnie przykliniczne, regionalne centrum nadciśnienia tętniczego i diabetologii, uniwersyteckie centrum medycyny laboratoryjnej, zakład medycyny nuklearnej, zespół dydaktyczny, administracja szpitala, magazyny, szatnie, garaż.

– Połączone budynki Centrum Medycyny Nieinwazyjnej i Inwazyjnej stanowić będą jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Europie, przyjazną pacjentom i personelowi szpitalnemu – mówił dyrektor naczelny UCK Jakub Kraszewski. – To tu pacjenci będą mieli dostęp do innowacyjnych metod leczenia i sprzętu medycznego na najwyższym światowym poziomie. Ponadto kompleks stanowić będzie również unikatowe centrum naukowo-badawcze, stwarzające pracownikom uczelni i szpitala zupełnie nowe warunki do realizacji nowatorskich multidyscyplinarnych projektów z zakresu nauk medycznych – podkreślał Kraszewski.

Zakończono właśnie pierwszy etap prac związanych z modernizacją bazy klinicznej. Po wyposażeniu obiektu w sprzęt medyczny z najwyższej półki rozpoczną się przenosiny klinik do nowej lokalizacji, tak by pierwsi pacjenci mogli gościć w murach CMN w czwartym kwartale bieżącego roku. Po zakończeniu całości inwestycji w 2020 r. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku będzie stanowić wyjątkowy obiekt nie tylko w skali kraju.

Budowa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej to największa inwestycja realizowana obecnie przez Gdański Uniwersytet Medyczny. Koszt budowy z wyposażeniem to ok. 600 mln zł.

 

Nowoczesne Centrum Sportu

Również 31 sierpnia 2018 r. w bliskim sąsiedztwie kampusu studenckiego GUMedu otwarto najnowocześniejszy uniwersytecki obiekt sportowy na Pomorzu. Centrum Sportu jest miejscem nie tylko aktywnego wypoczynku i integracji studentów oraz pracowników GUMed. To przestrzeń do organizacji wydarzeń o charakterze rekreacyjno-sportowym, a także spotkań konferencyjnych, targowych czy komercyjnych imprez rozrywkowych. W ramach inwestycji powstała hala sportowa z parkingiem podziemnym na 103 miejsca postojowe. W Centrum Sportu znajduje się m.in.: arena sportowa o powierzchni 1100 m kw. z boiskami do futsalu, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, trybuna na ponad 700 miejsc oraz sale ćwiczeń do aerobiku, squasha, wschodnich sztuk walki i zapasów. Koszt inwestycji to ponad 24 mln zł.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.