Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Biegi przełajowe w największych polskich miastach. Grand Prix City Trail nie tylko w Trójmieście

Biegi przełajowe w największych polskich miastach. Grand Prix City Trail nie tylko w Trójmieście

Ludzie biegnący w lesie

11 miast, 6 miesięcy i 66 biegów – każdy na dystansie 5 km. Dodatkowo zawody dla dzieci i młodzieży. Tak można opisać zawody Grand Prix City Trail. Pierwszy bieg w Gdańsku odbędzie się w niedzielę, 1 października 2017 r.

 

 

Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Gdańsk i Gdynia  – miasta, w których odbędzie się jesienno-zimowa edycja cyklu. W Trójmieście zawody odbywają się na dwóch trasach w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym – w Gdańsku (okolice AWFiS) oraz w Gdyni (Mały Kack). Tym samym w ramach jednego sezonu odbędzie się aż 66 biegów – po sześć w każdej z lokalizacji.

 

Odskocznia od asfaltu

Cykl City Trail jest skierowany zarówno do osób regularnie trenujących, jak i zupełnie początkujących. Organizatorzy nie przewidują limitu czasu na pokonanie trasy. Oznacza to, że każdy może w swoim tempie i bez stresu dotrzeć do mety.

Bieganie w terenie, gdzie warunki bywają bardzo zróżnicowane, a przeszkody tworzy sama natura to możliwość sprawdzenia się i oderwania od codziennych treningów w mieście i startów w zawodach ulicznych. Nawierzchnia biegów City Trail jest bardzo różnorodna – każda z 11 tras charakteryzuje się czymś innym. – W Trójmieście mamy jedne z najbardziej wymagających tras, ale jednocześnie najpiękniejszych, a dotarcie do mety każdego biegu oznacza ogromną satysfakcję – podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator cyklu.

 

Cztery biegi – jeden  medal także dla dzieci

City Trail to cykl, w którym medal otrzymuje się za ukończenie co najmniej czterech biegów. Podsumowanie sezonu odbywa się po zakończeniu edycji i ma formułę uroczystej gali, która jest siódmą imprezą. Poza medalami, na galach kończących sezon, najszybsi zawodnicy otrzymają nagrody.

Każda impreza City Trail to także zawody dla dzieci i młodzieży. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15 roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km.

 

Różne opcje pakietów startowych

W edycji 2017/2018 zawodnicy będą mieć do wyboru kilka opcji pakietów startowych. Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie biegowy gadżet. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu premium, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. W tej opcji jest też możliwość bezpłatnego startu w innej lokalizacji niż ta, której dotyczy karnet.

Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 29 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

Opłaty startowe w City Trail Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Połowa z tych kwot jest przeznaczana na cele charytatywne. Najmłodsi – podobnie jak dorośli – otrzymują na koniec cyklu medale, a startujący w kategoriach wiekowych D2, D3 i D4 – nagrody za zajęte w cyklu miejsca. Wśród uczestników biegów do 7 lat nie będzie klasyfikacji stworzonej na podstawie miejsc na mecie, ale każdy, kto pobiegnie w edycji minimum 4 razy otrzyma nagrodę niespodziankę.

 

Terminy imprez sezonu 2017/2018 w Trójmieście:

  • 1 października (Gdańsk)
  • 29 października (Gdynia)
  • 26 listopada (Gdańsk)
  • 14 stycznia (Gdynia)
  • 11 lutego (Gdańsk)
  • 11 marca (Gdynia)

Zobacz: City Trail

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.