Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Biegi przełajowe w największych polskich miastach. City Trail on Tour także w Gdańsku

Biegi przełajowe w największych polskich miastach. City Trail on Tour także w Gdańsku

Ludzie biegnący przez las

2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów – każdy na dystansie 5 km. Dodatkowo zawody dla dzieci i młodzieży. Tak można opisać zawody City Trail on Tour. Początek cyklu w Lublinie, w poniedziałek, 17 lipca 2017 r. Bieg w Gdańsku odbędzie się w czwartek, 20 lipca.

 

Lublin, Warszawa, Olsztyn, Gdańsk, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź – to lokalizacje, w których odbędzie się letnia edycja cyklu. Biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Pomorska impreza zaplanowana jest w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku, w okolicy AWFiS w czwartek, 20 lipca. Organizatorem wydarzeń jest Stowarzyszenie Sport dla Każdego.

 

Jak dołączyć do biegaczy?

Zapisy przez Internet na każdą imprezę kończą się zawsze na 4 dni przed zawodami. Lista startowa będzie otwarta także w dniu zawodów. Na listach startowych jest łącznie ponad 3000 i 800 dzieci. W Trójmieście zapisało się prawie 200 dorosłych i 50 dzieci.

Opłata startowa za jeden bieg to 29 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 39 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W City Trail Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 7,5 lub 10 zł. Jeśli ktoś chce wystartować  w więcej niż jednym mieście, opłata za drugi i każdy kolejny bieg wynosi 14,5 zł. Jednak trzeba zapisać się przez Internet od razu na każdą z imprez.

Start biegu głównego na 5 km odbędzie się o godz. 19.00. Od godz. 17.30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km.
 

City Trail on Tour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. Nazwa on Tour oddaje charakter imprezy. Cykl odbędzie się w ciągu dwóch tygodni w 10 miastach, a więc będzie to niezłe tournée po Polsce. Cykl  jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden, która w Trójmieście rozpocznie się 1 października 2017 r. i potrwa do 11 marca 2018 r.

 

Zobacz: City Trail on Tour

 

Program:

  • godz. 17.00 – otwarcie biura zawodów
  • godz. 17.30 – start kategorii D0 i D1 City Trail Junior
  • godz.  17.50 – start kategorii D2 City Trail Junior
  • godz.  18.10 – start kategorii D3 i D4 City Trail Junior
  • godz.  18.30 – zamknięcie biura zawodów
  • godz.  19.00 – start biegu głównego na 5 km
  • godz.  20.00 – dekoracja

 

 City Trail on Tour_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.