Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Bieg, jazda na rowerze, pływanie – morderczy wyścig z czasem i słabościami. Garmin Iron Triathlon Stężyca 2017

Bieg, jazda na rowerze, pływanie – morderczy wyścig z czasem i słabościami. Garmin Iron Triathlon Stężyca 2017

Kolarze ścigający się

Prawie kilometr pływania, 45 km jazdy na rowerze, ponad 10 km biegu tak zapowiada się trzecia edycja cyklu Garmin Iron Triathlon. Etap ten odbędzie się w Stężycy w niedzielę, 2 lipca 2017 r.

 

Zawodnicy staną do rywalizacji na dwóch dystansach, popularnej „ćwiartce” IM (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). W sportowych zmaganiach wezmą udział m.in. ubiegłoroczny zwycięzca całego cyklu – Łukasz Kalaszczyński, aktualny lider  Maciej Bodnar, triumfator z 2015 r.  Marcin Ławicki, a zwyciężczyni cyklu w 2016 r. na dystansie 1/4 IM Moniki Smaruj i najlepszej z pań na dystansie 1/8 IM Marta Łagownik.

Na każdym z dystansów można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba pływie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Nowością podczas tegorocznych zawodów w Stężycy są firmowe mistrzostwa sztafet, w których wystartują trzyosobowe drużyny reprezentujące firmy z całej Polski.

– Stężyca to przede wszystkim zapierające dech w piersiach krajobrazy – mówi Marcin Florek, organizator zawodów z Labosport Polska. – Ta malowniczo położona miejscowość leży na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, nad jednym z największych jezior na Pojezierzu Kaszubskim – Jeziorem Raduńskim. Oddalona jest jedynie godzinę drogi od Gdańska. Na szczególną uwagę zasługuje bez wątpienia marina i promenada, która robi wrażenie swoim rozmachem. To największy tego typu obiekt na Pomorzu. Właśnie w takiej scenerii rywalizować będą triathloniści – dodaje.

 

Urokliwa trasa czy morderczy wyścig z czasem?

Podczas Garmin Iron Triathlon Stężyca 2017 zawodnicy pływać będą w krystalicznie czystym Jeziorze Raduńskim. Następnie będą mieli do pokonania szybką i urokliwą trasę kolarską, która przebiegać będzie m. in. wąski przesmyk między Jeziorem Raduńskim Górnym i Dolnym. Etap kolarski w Stężycy cechuje się nawierzchnią z bardzo dobrej jakości asfaltem, co podkreślają sami zawodnicy. Na ostatnim etapie rywalizacji triathloniści pobiegną przez las wzdłuż Jeziora Raduńskiego.

 – Asfalt na trasie zawodów jest co najmniej bardzo dobry, a miejscami wprost doskonały – powiedziała Joanna Skutkiewicz, która podczas zeszłorocznych zawodów w Stężycy zajęła drugie miejsce wśród kobieta na dystansie 1/8 IM. – Trasa z lekkimi wzniesieniami odpowie na pytanie wszystkim przyjezdnym, którzy zastanawiają się, o co chodzi z tą Szwajcarią Kaszubską. Co nie mniej istotne, jak zwykle na imprezach z cyklu GIT zdecydowanie będzie się gdzie rozpędzić. Na trasie biegowej nie zwolnimy tempa, bo ta z kolei jest całkiem płaska, poprowadzona w dużej części przez zacienione ścieżki – wyjaśniła.

Tradycyjnie triathlonowi towarzyszyć będzie strefa rodzinna Beko z dmuchaną zjeżdżalnią dla najmłodszych oraz zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi zmierzą się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

 

Garmin Iron Triathlon Stężyca

  • 2 lipca 2017 r., niedziela
  • centrum zawodów ze strefą EXPO przy amfiteatrze w Stężycy

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.