Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Bibliotekarz Roku 2016. Gdańszczanin w finale ogólnopolskiego konkursu!

Bibliotekarz Roku 2016. Gdańszczanin w finale ogólnopolskiego konkursu!

Zbigniew Walczak

Do 10 maja trwa głosowanie internatów w konkursie Bibliotekarz Roku 2016. Do finału VII edycji tego konkursu dostał się Zbigniew Walczak, kierownik Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mariackiej.

 

Zbigniew Walczak kieruje jedną z najbardziej znanych filii WiMBP w Gdańsku, która pełni rolę biblioteki i ośrodka informacji o Gdańsku i Pomorzu.
 

Głosuj na pana Zbyszka

W bibliotece pracuje od 11 lat. Jest organizatorem licznych wydarzeń kulturalnych, na przykład Konkursu Historycznego oraz Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na Literackim Szlaku”. – Nasza biblioteka jest specyficzna – mówi Grażyna Korcz-Piasecka, pracownik Filii Gdańskiej WiMBP. – Ważne dla nas są potrzeby czytelników, dla których organizujemy różne imprezy. Dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania ze znanymi osobami, dyskusyjny klub książki, koncerty, organizujemy też  warsztaty rękodzieła. Myślę, że na pana Zbyszka głosowali już wszyscy pracownicy i stali czytelnicy – dodaje Korcz-Piasecka.

Obok indywidualnego głosowania internetowego po 10 maja, odbędzie się głosowanie zarządów okręgów lub ustanowionych przez nie kapituł konkursu. Ranking ustalony w wyniku tych głosowań wskaże zwycięzcę konkursu.

Głosowanie do 10 maja na stronie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.