Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Bezpośrednim pociągiem ze Słupska do Elbląga, a do Kwidzyna zastępczym autobusem. Nowy rozkład jazdy

Bezpośrednim pociągiem ze Słupska do Elbląga, a do Kwidzyna zastępczym autobusem. Nowy rozkład jazdy

Pociąg regionalny

W najbliższą niedzielę, 11 marca 2018 r. zmieni się kolejowy rozkład jazdy. Pojawią nowe bezpośrednie połączenia ze Słupska do Trójmiasta. Na dwóch liniach zamiast pociągów pojadą autobusy.

 

Nowy kolejowy rozkład jazdy będzie obowiązywać od 11 marca do 9 czerwca 2018 r. Zmiana jest związana z licznymi pracami modernizacyjnymi prowadzonymi na sieci kolejowej.

 

Bezpośrednio ze Słupska

Znaczącym ułatwieniem dla podróżnych są bezpośrednie pociągi ze Słupska do Elbląga i Bydgoszczy.  Między innymi pierwszy skład ze Słupska do Gdyni pojedzie dalej przez Gdańsk i Tczew do Elbląga. W niedziele i święta ten pociąg zatrzyma się również na stacjach Gdynia Leszczynki i Gdynia Grabówek. Dodatkowo, skład odjeżdżający ze Słupska o godzinie 10.33 pojedzie do Tczewa. Połączenie to nie jest ukazane w rozkładzie jako bezpośrednie, ale obsługuje je ten sam skład, więc przesiadka nie będzie konieczna.    

 

Rozkład jazdy pociagów na trasie Słupsk – Gdynia Główna. Mat. prasowe Polregio

 

Zastępcze autobusy

Na dwóch liniach kolejowych pasażerów zamiast pociągów przewiozą autobusy. Kontynuowane są prace modernizacyjne na linii Ustka – Słupsk – Szczecinek. Rozkład jazdy autobusów jest tak ułożony, aby niedogodności dla pasażerów były jak najmniejsze. Drugą linią, na której kursować będą autobusy, jest odcinek Malbork – Kwidzyn – Grudziądz. Tam również prowadzona jest modernizacja torów. Autobusy zastępcze zatrzymywać się będą w pobliżu stacji kolejowych, z wyjątkiem przystanków Sztumska Wieś i Gardeja, gdzie postój zaplanowano w centrum miejscowości.

 

Lepsze skomunikowania

Korekty rozkładów jazdy na pozostałych liniach w województwie pomorskim są minimalne. Opóźniony o kilka minut został między innymi odjazd ostatniego wieczornego pociągu z Tczewa do Chojnic. Dzięki temu zostanie zachowane skomunikowanie z pociągami dalekobieżnymi. Z kolei o 10 minut wcześniej niż obecnie odjedzie popołudniowy pociąg z Chojnic do Szczecinka. Pozwoli to na szybszy powrót do domu osobom uczącym się i pracującym w Chojnicach.   

 

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów na stronie spółki Polregio.

 

O nowym rozkładzie jazdy na liniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przeczytasz w artykule na Pomorskie.eu

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.