Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Bezpłatne badania, porady wizażystek, zajęcia sportowe i konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Sopockie Targi Seniora

Bezpłatne badania, porady wizażystek, zajęcia sportowe i konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Sopockie Targi Seniora

Sopockie Targi Seniora 2016

Ten weekend w Sopocie będzie należał do seniorów. W Hali 100-lecia Sopotu 14 i 15 kwietnia odbędą się targi, podczas których będzie można przebadać się za darmo, wziąć udział w warsztatach tanecznych, zajęciach karate, pokazie mody i porozmawiać z dietetykami, kosmetyczkami, fizjoterapeutami czy farmaceutami.

 

Wstęp na Sopockie Targi Seniora jest bezpłatny.

 

Jak dobrze żyć i ciekawie spędzać czas wolny

Przedsiębiorcy, instytucje i organizacje wspierające seniorów zaprezentują swoją ofertę. Seniorzy znajdą tu m.in. wyroby prozdrowotne, sprzęt rehabilitacyjny, oferty z zakresu pielęgnacji ciała i urody, opieki nad osobami starszymi, rehabilitacji, zdrowego żywienia, wypoczynku i podróży, edukacyjne oraz propozycje aktywnego spędzania wolnego czasu. Będzie również możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych, m.in. wzroku, słuchu, gęstości kości, badania stóp, zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i tkanki tłuszczowej. Przed halą w Sopocie staną specjalne busy: osteobus, słuchobus i kardiobus, w których będzie można wykonać badania.

Na Jarmarku Zdrowego Żywienia będzie można kupić żywność bez konserwantów i dodatków chemicznych. Warsztaty artystyczne będą nawiązywały do wiosny – to ozdabianie doniczek techniką decoupage czy kompozycje kwiatowe w naczyniu. Dietetyk pokaże, jak zrobić smaczne i zdrowe pasty kanapkowe. Będzie można skorzystać z porad wizażystki i wykonać makijaż.

Podczas Sopockich Targów Seniora nie zabraknie propozycji kulturalnych i rozrywkowych: występów na scenie, wiosennego pokazu mody z udziałem modelek 50 +, a w niedzielę o godz. 15.00 będzie potańcówka. Na scenie zaprezentują się sopockie Domy Sąsiedzkie, a także odbędzie się konkurs „Wiosenne Kapelusze”. Organizatorzy zachęcają do przygotowania kapelusza ozdobionego kwiatami i innymi wiosennymi ozdobami.

Szczegółowy program wydarzenia na stronie Sopockich Targów Seniora.

 

 

Sopockie Targi Seniora

  • 14-15 kwietnia 2018 r., sobota-niedziela, godz. 10-16.00
  • Hala 100-lecia Sopotu im. Haffnera
  • ul. Jakuba Goyki 7
  • Sopot
  • wstęp – bezpłatny
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.