Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Bezpłatne badania, ekokosmetyki i… tort. Co jeszcze będzie się działo podczas 20-lecia szpitala w Kościerzynie?

Bezpłatne badania, ekokosmetyki i… tort. Co jeszcze będzie się działo podczas 20-lecia szpitala w Kościerzynie?

Budynek szpitala

Będą bezpłatne badania m.in. poziomu glukozy i witaminy D oraz na obecność we krwi przeciwciał anty – HCV (program Zdrowa Wątroba). Ratownicy przeszkolą z zasad udzielania pierwszej pomocy. Chętni nauczą się, jak wykonać naturalne kosmetyki. Dla dzieci przygotowano pokazy i animacje. To tylko niektóre z atrakcji, z jakich można będzie skorzystać zupełnie za darmo na terenie parku przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie w sobotę, 25 maja 2019 r.

 

Wydarzenie rozpocznie uroczysta msza święta o godz. 10.00. Podczas uroczystości wręczymy dyplomy uznania i odznaczenia pracownikom szpitala – mówi Elżbieta Górska-Lideke, rzecznik szpitala. – Jednym z celów wydarzenia jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki chorób cywilizacyjnych poprzez zwiększenie świadomości potrzeby wykonywania badań kontrolnych – dodaje Górska-Lideke. Na scenie odbędą się występy artystyczne.

 

Strefa zdrowia

Chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań m.in. ciśnienia, oznaczenia poziomu cholesterolu i witaminy D oraz wskaźnika BMI, a także zbadać krew w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV (program Zdrowa Wątroba). Kardiolog wykona badanie EKG i udzieli niezbędnej porady. Będzie też krioterapia miejscowa i badanie USG tarczycy. Dietetyk udzieli porad żywieniowych. Specjaliści pokażą, jak każda kobieta, co miesiąc powinna badać piersi.

 

Strefa urody i relaksu

Nie lata gratka dla fanów eko. Można będzie nauczyć się, jak w domu wykonać kosmetyki ekologiczne. Będzie też malowanie eko toreb. A na kolorowym stacjonarnym rowerze z blenderem będzie można stworzyć smaczny koktajl. Chętni wezmą udział w zajęciach zumby i zrobią zdjęcie w fotobudce. 

 

Strefa dla dzieci

Nie zapomniano też o najmłodszych. Specjalnie dla dzieci odbędą się pokazy karate i łucznictwa. Będą też stoiska Policji, Straży Pożarnej i karetka, w której ratownicy przeszkolą z zasad udzielania pierwszej pomocy. Iluzjonista zaprezentuje wiele tricków. Będą też ciekawe animacje, dmuchańce i kolejkowe ABC.

 

20-lecie Szpitala Specjalistycznego

  • 25 maja 2019 r., sobota, godz. 10.00-15.00
  • park przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie

 

  • Plakat

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.