Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Bezpiecznie jak w Szwajcarii. Rozstrzygnięcie konkursu i festyn w Malborku

Bezpiecznie jak w Szwajcarii. Rozstrzygnięcie konkursu i festyn w Malborku

Pociąg relacji Malbork – Kwidzyn. Fot. Aleksander Olszak

Symulator jazdy maszynisty pociągu, promocyjne podróże pociągiem na trasie Malbork – Grudziądz, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego to tylko część atrakcji czekających 20 maja 2017 r. w Malborku na uczestników festynu.

 

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i burmistrz Malborka Marek Charzewski zapraszają na uroczyste spotkanie wieńczące Projekt „Zakup czterech spalinowych zespołów trakcyjnych, do obsługi kolejowego odcinka Malbork – Grudziądz, w celu poprawy bezpieczeństwa, zarządzania, wydajności i niezawodności lokalnego systemu transportowego”, współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

Projekt szwajcarski

Wielość zrealizowanych działań zapewnia poprawę bezpieczeństwa, zarządzania, wydajności i niezawodności lokalnego systemu transportowego, z którego mogą korzystać mieszkańcy aż czterech powiatów. malborskiego, kwidzyńskiego, sztumskiego i grudziądzkiego. Festyn i konkurs plastyczny „Bezpiecznie jak w Szwajcarii” podsumowują i pokazują efekty tych działań. Konkurs, zainspirowany tematyką bezpieczeństwa na kolei, skierowany był do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych 4 powiatów objętych projektem.

 

Festiwalowe atrakcje

Imprezę uatrakcyjnią koncert muzyki rozrywkowej i pełna atrakcji strefa dla dzieci. Nie zabraknie również czegoś dla ciała – będzie można popróbować dań kuchni regionalnej. W programie festynu znalazły się m.in.

  • prelekcja dla dzieci i dorosłych o bezpieczeństwie w transporcie,
  • konkurs dla dzieci i dorosłych,
  • pokaz ratownictwa medycznego z udziałem publiczności
  • pokaz użycia defibrylatorów zakupionych do 51 pojazdów kolejowych będących własnością samorządu województwa pomorskiego w ramach Projektu KIK/23.

 

 

Festiwal szwajcarski – siła regionów

Godziny promocyjnych przejazdów pociągiem:

  • Malbork 10.03 – Kwidzyn 10.50 – Grudziądz 11.30
  • Grudziądz 12.57 – Kwidzyn 13.45 – Malbork 14.25
  • Malbork 17.16 – Kwidzyn 17.55
  • Kwidzyn 19.00 – Malbork 19.39

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.