Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Bezinteresowna pomoc i działanie na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Plebiscyt na Osobowość Roku zakończony [WYNIKI]

Bezinteresowna pomoc i działanie na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Plebiscyt na Osobowość Roku zakończony [WYNIKI]

Nagrodzeni w plebiscycie Osobowości w działaniach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na uroczystej gali w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego, 9 grudnia 2017 r. zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na Osobowość Roku w działaniach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

To była siódma edycja plebiscytu organizowanego przez samorząd województwa pomorskiego, Pomorską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz „Dziennik Bałtycki”.

 

Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa

– To już siódmy raz jesteśmy tu razem, aby nagrodzić osoby i instytucje, dzięki którym na pomorskich drogach jest bezpieczniej. Bez ich zaangażowania i bezinteresownej pomocy dużo nie osiągnęlibyśmy – przywitał zgormadzonych na gali gości Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. Jak dodaje Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego: „Możemy być dumni, że w naszym regionie jest tyle osób, które poświęcają swój czas działając na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Laureaci plebiscytu do dobry wzór do naśladowania”.

 

Nagrodzony instruktor nauki jazdy…

Plebiscyt podzielony jest na dwie kategorie – osobowość roku oraz instytucja roku. Decyzją kapituły w kategorii osobowość roku pierwsze miejsce otrzymał Piotr Kiedrowski, instruktor nauki jazdy w gdańskim ośrodku szkolenia kierowców Poldek. Drugie miejsce i srebrny medal wręczono Małgorzacie Błaszkiewicz z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Debrznie, a brązowy medal otrzymał Dominik Waszak, ratownik medyczny i strażak z Bytowa.

 

… oraz firma spedycyjna

Instytucją roku została firma PKS Gdańsk-Oliwa. Organizuje ona dla najmłodszych uczestników ruchu drogoweg coroczny festyn edukacyjny Bezpieczna Trasa. Drugie miejsce zajęła szkoła nauki jazdy Elka School, a trzecie twórcy programu Autochodzik – Gotowi do drogi.

 

Kto przyznaje nagrody?

Wyróżnienia dla Osobowości w działaniach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego przyznawane są przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Pomorską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W jej skład wchodzą przedstawiciele policji, straży pożarnej, jednostek administracji rządowej i samorządów oraz środowisk naukowych. Przewodniczącym rady jest Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.