Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/13ba136e-19d0-4fca-a822-adea99433102.jpg Beniamin Baczewski – Fractus Sextet „Piosenki bez słów”

Beniamin Baczewski – Fractus Sextet „Piosenki bez słów”

Fot. Ireneusz Skąpski

Kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista i producent muzyczny. Laureat 12 konkursów kompozytorskich, w tym zwycięzca dwóch międzynarodowych: „2 Agosto" w Bolonii oraz „EUPlay" w Brukseli. Finalista Film Music Festival Young Talent Award 2017. Twórca muzyki do spektakli teatralnych, filmów i gier.

Fractus Sextet to fuzja przeróżnych muzycznych światów. To zupełna nowość na polskim rynku muzycznym, ale poprzez swoje założenia, bardzo obiecująca. Pierwszy projekt zespołu to „Piosenki bez słów”, czyli wokalna ekspresja przeniesiona na instrumenty – jasny, zdecydowany przekaz ujęty nie słowami, lecz dźwiękami. Fractus Sextet to kombinacja dwóch odmiennych grup instrumentów.

Z jednej strony trio klasyczne: skrzypce, wiolonczela i fortepian. Z drugiej zaś trio jazzowe: saksofon, gitara basowa i perkusja. Wydaje się niemożliwe połączyć te dwa światy w jedno. Jeśli jednak zrobi się to tak umiejętnie, jak robią to nasi artyści, efekt jest niesamowity.

Wszystkie utwory dla Fractus Sextet to kompozycje Beniamina Baczewskiego.

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.