Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Beethoven i Debussy zabrzmią na Ołowiance. Niezwykły koncert z bajkami Krasickiego w tle

Beethoven i Debussy zabrzmią na Ołowiance. Niezwykły koncert z bajkami Krasickiego w tle

Penderecki Piano Trio

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku zaprasza do wysłuchania koncertu rodzinnego w wykonaniu Penderecki Piano Trio. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia 2019 r. Bajki Ignacego Krasickiego przeczyta wybitna aktorka Marzena Trybała.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach współpracy z 23. Wielkanocnym Festiwalem Ludwiga van Beethovena. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Penderecki Piano Trio:

 • Konrad Skolarski – fortepian
 • Karol Marianowski – wiolonczela
 • Jarosław Nadrzycki – skrzypce

Program:

 • Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe c-moll op. 1 nr 3
 • Claude Debussy – Trio fortepianowe G-dur (1879)

 

Penderecki mentorem tria 

Penderecki Piano Trio współtworzy trzech wybitnych polskich muzyków, od lat mocno związanych z Krzysztofem Pendereckim. Konrad Skolarski, Jarosław Nadrzycki i Karol Marianowski to utytułowani artyści, którzy międzynarodową renomę zdobyli, występując w  Europie, obu Amerykach i Azji. Academy of Music, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie prowadzą działalność pedagogiczną. Ukończyli również z wyróżnieniem Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie, Universität der Künste w Berlinie, Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli, Universität Mozarteum Salzburg. Penderecki Piano Trio ma zaszczyt nosić imię ich mentora – Krzysztofa Pendereckiego, jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, postaci, której wkład w kulturę oraz dzieje muzyki XX wieku są nie do przecenienia.

 

Zdobywcy wielu nagród

Jako soliści i kameraliści oraz członkowie utytułowanego Meccore String Quartet podbili wiele znamienitych sal koncertowych takich jak: Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Wigmore Hall, Cadogan Hall i Menuhin Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu, BOZAR w Brukseli, Frick Collection w Nowym Jorku, Pollack Hall w Montrealu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Wielka Sala Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, Sala im. Arama Chaczaturiana w Erywaniu oraz Atheneum w Bukareszcie.
Współpracowali z wybitnymi osobistościami ze świata muzyki kameralnej takimi jak: Alfred Brendel, Günter Pichler, Gerhardt Schulz, Valentin Erben, Heime Müller, Pavel Gililov oraz z członkami Artemis Quartett w tym św. pm Friedmannem Weigle. Jako soliści występowali pod batutą wybitnych dyrygentów, np. : Krzysztofa Pendereckiego, Michaiła Jurowskiego, JoAnn Falletta, Łukasza Borowicza, Waleriego Giergiewa, Maxima Vengerova, Kristjana Järviego, Giancarlo Guerrero, Sergeya Smbatyana, Massimiliano Caldi i Paula Goodwina.
Członkowie zespołu są zwycięzcami wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów, a także otrzymali szereg nagród fonograficznych za dotychczasowe nagrania. Otrzymali m.in.  nagrodę Supersonic Award niemieckiego magazynu „Pizzicato”, Diapason 5 magazynu „Diapason”, oraz kilkakrotnie nominację do Fryderyków. występowali z czołowymi orkiestrami m.in.: London Philharmonic Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, MDR Sinfonieorchester czy Simón Bolivar Orchestra of Venezuela.
Artyści są absolwentami Hochschule für Musik Köln, The Boston Conservatory, Royal

 

O aktorce

Marzena Trybała

Marzena Trybała. Fot. źródło: https://www.filharmonia.gda.pl

Marzena Trybała urodziła się w Krakowie. Jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Pracowała w teatrach w Poznaniu, Krakowie, Warszawie. Od 20 lat związana z Teatrem Ateneum w Warszawie. Jest aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Grała u K. Dejmka, G. Holoubka, A. Hanuszkiewicza, K. Kieślowskiego, A. Wajdy. Telewidzon znana z udziału w serialach: „Hotel 52″, „Komediantka”, „Pensjonat pod Różą”, „Barwy szczęścia”, Na noże” „Samo życie” i „Rzeka Kłamstwa”. W Krakowie występowała w „Piwnicy Hotelu pod Różą” jako gość Marka Grechuty śpiewając jego piosenki.


 

 

 

 

 

 

Koncert rodzinny. Beethoven, Debussy i bajki Ignacego Krasickiego

 • 14 kwietnia 2019 r., niedziela, godz.17.00
 • Sala Kameralna
 • Polska Filharmonia Bałtycka
 • ul. Ołowianka 1
 • Gdańsk
 • Bilety: 25-55 zł

Zobacz: Polska Filharmonia Bałtycka

 23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena _plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.