Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Będą setki nowych miejsc pracy. Globalne centrum usług Swarovskiego to dowód na wiarygodność i atrakcyjność Pomorskiego

Będą setki nowych miejsc pracy. Globalne centrum usług Swarovskiego to dowód na wiarygodność i atrakcyjność Pomorskiego

Biura firmy Swarovski w Garnizonie w Gdańsku

Nowoczesne biuro firmy Swarovski znajduje się w budynku Yoko w Garnizonie w Gdańsku-Wrzeszczu. Oficjalnie przecięcie wstęgi odbyło się w poniedziałek, 12 czerwca 2017 r.

 

Biura w gdańskim Garnizonie mogą pomieścić nawet 300 osób. Najwięcej ofert pracy będzie dla specjalistów od finansów i kadr.

 

Gdańsk jest najlepszy

Swarovski wybrał Gdańsk po kompleksowej analizie różnych lokalizacji w całej Europie. Gród nad Motławą zaprezentował najlepsze warunki do budowy globalnego centrum. Decydujące znaczenie miały: wykwalifikowane kadry, uczelnie chętnie współpracujące z biznesem, doskonała infrastruktura, w tym wysokiej jakości przestrzeń biurowa. Polska jest też ważnym rynkiem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – Informację o inwestycji ogłoszono na początku tego roku. W ciągu najbliższych lat nasze globalne centrum będzie stopniowo się rozwijało, zgodnie z wizją i wartościami firmy. Zadaniem zatrudnionych w nim osób będzie opracowywanie i świadczenie specjalistycznych usług dla wszystkich naszych podmiotów. W centrum w Gdańsku pracuje 70 osób. Nowe biura będą mogły pomieścić nawet 300 pracowników – powiedział Mathias Margreiter, członek Zarządu.

– Otoczenie inwestycyjne, zasoby ludzkie oraz atuty lokalizacyjne to tylko niektóre z czynników, które czynią Polskę ważnym rynkiem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestycja Swarovskiego, która wiąże się z wdrażaniem i rozwijaniem narodowych specjalizacji oraz wysokopłatnymi miejscami pracy, doskonale spełnia kryteria jakościowe zdefiniowane w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – podkreśla wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

 

 

Globalne centrum usług

W otwarciu biura udział wzięli m.in. wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz przedstawiciele firmy Swarovski i inicjatywy Invest in Pomerania. Od początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA). – Dzisiejsze otwarcie biura jest dowodem na rosnącą wiarygodność i atrakcyjność województwa pomorskiego dla globalnych przedsiębiorstw, które poszukują możliwości rozwoju. Z dumą witamy firmę Swarovski w regionie – mówił Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. – Cieszymy się, że Swarovski ogłosił otwarcie globalnego centrum usług. Ta inwestycja pokazuje, że nasz region jest zdolny dostarczać talenty dla zróżnicowanych i najbardziej wymagających usług dla znanej na całym świecie marki, jaką jest Swarovski – zaznacza Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

 

Firma Swarovski – od 1895 r. czołowy producent szlifowanego kryształu na świecie, którego wyroby dodają blasku produktom od biżuterii, dodatków odzieżowych i zegarków, po kreacje haute couture czy nowoczesne artykuły oświetleniowe. Austriacka firma zatrudnia 26 tysięcy pracowników, posiada 2680 sklepów w 170 krajach, a jej dochód w 2016 r. przekroczył 2,6 mld euro. Na polskim rynku działa od 17 lat, pierwszy salon z biżuterią, zegarkami i akcesoriami został otwarty w 2000 r. w Galerii Mokotów. Firma posiada sieć 23 sklepów monobrandowych zlokalizowanych w największych miastach Polski oraz 62 punkty multibrandowe w miastach z mniejszym potencjałem zakupowym. Współpracuje m.in. z sieciami Jubitom, Swiss czy iSpot.

Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która w oparciu o zasadę non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Oferuje szerokie wsparcie podczas procesu inwestycyjnego, a także kompleksową opiekę poinwestycyjną. Całość systemu opiera się na zasadzie One-Stop-Shop (wszystko w jednym miejscu, załatw wszystko w jednym miejscu).

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.