Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Baw się z mapą w Parku Regana. Rodzinne Gry na Orientację już w niedzielę

Baw się z mapą w Parku Regana. Rodzinne Gry na Orientację już w niedzielę

Fot. źródło: facebook.com/BnOparkowe/

Spędź zdrowo niedzielne przedpołudnie i odpocznij wśród rozwijającej się po zimowym letargu przyrody. A do tego naucz się, jak czytać mapy. Rodzinne Gry parkowe na Orientację już w niedzielę, 7 kwietnia 2019 r. w parku im. Regana w na gdańskim Przymorzu.

 

Nadmorska impreza to ósmy epizod Parkowych Gier na Orientację. Biuro zawodów będzie przy wejściu „D”, na wysokości łuku ulicy Dąbrowszczaków.

 

Dokonała zabawa

Dla uczestników Parkowych gier przygotowane zostały cztery trasy do wyboru. Najkrótsza trasa dla rodzin liczy około 2 km, a najdłuższa 5 km. Wszystkie są tak przygotowane, że można je pokonać tempem marszowym albo biegiem. Każdy uczestnik na starcie otrzyma mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które trzeba odnaleźć w terenie. Ważne jest, aby odnaleźć wszystkie. Na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom oraz 1 punkt do Odznaki Imprez na Orientację.

 

Na niebiesko dla autyzmu

Ta edycja parkowych gier będzie wyjątkowa. 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. – My również zachęcamy do włączenia się w tą  kampanię! 7 kwietnia bądźcie z nami. Ubierzcie się na niebiesko lub zabierzcie ze sobą niebieski drobiazg, będący wyrazem solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami – zapraszają organizatorzy. Dla uczestników Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację, którzy na tą edycję ubiorą się na niebiesko, uczniowie Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku przygotowali specjalne przypinki.

 

Program imprezy:

  • od 9.30 do 13.00– praca biura zawodów
  • od 10.00 do 13.00 – start poszczególnych drużyn
  • 14.00 – zamknięcie mety
  • Od 14.00 do 15.00 – planowanie zbieranie punktów kontrolnych

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na stronie Rodzinnych Parkowych Gier na Orientację.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.