Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ea5705b9-1cd9-46cc-af61-9a315580c57d.jpg Bartosz Paduch – Skandal!

Bartosz Paduch – Skandal!

Fot. Łukasz Oganowski

Reżyser i scenarzysta. Jego świetny warsztat, talent, zaskakujące i ciekawe rozwiązania zaowocowały kilkunastoma nagrodami na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą.

Urodzony w Gdańsku, absolwent reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach oraz kursów Studio Prób i SCRIPT w Szkole Wajdy. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Drugi reżyser na planie filmu fabularnego „Czarny Czwartek – Janek Wiśniewski padł” w reżyserii Antoniego Krauze. Obecnie pracuje nad swoim pełnometrażowym debiutem fabularnym „Koniec Polski”.

Dokumentacja, stworzenie koncepcji artystycznej i scenariusza filmu dokumentalnego opisującego początek kultury hip-hop w Polsce „Skandal!”:

Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, robić bity i… dobrze się bawić. Na ich pierwszą płytę – „Skandal” – nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi kodeksem wartości, wzorcami postępowania.

Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na rynku muzycznym i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie? Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli kimś więcej, niż rodzina.

Oficjalny zwiastun filmu „Skandal. Ewenement Molesty”:

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.