Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
ARTystycznie w Pałacu Opatów. Rodzinne warsztaty o sztuce współczesnej

ARTystycznie w Pałacu Opatów. Rodzinne warsztaty o sztuce współczesnej

Warsztaty dla dzieci w Pałacu Opatów

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza dzieci i ich opiekunów na rodzinne warsztaty o sztuce współczesnej. Zajęcia będą się odbywać siedzibie Oddziału Sztuki Nowoczesnej, a rozpoczną się w sobotę, 15 lutego 2020 r.

 

Zwiedzając wystawy stałe i czasowe w Pałacu Opatów dzieci i ich opiekunowie będą mogli poznać sztukę abstrakcyjną oraz zorientować się, że obraz nie zawsze powstaje na płótnie. Eksplorując Park Oliwski dowiedzą się, czym jest instalacja oraz zobaczą miejsca, gdzie znajdują się szpalery. W trakcie warsztatów będą też mogli wspólnie eksperymentować i tworzyć własne dzieła sztuki wykorzystując różnorodne techniki i materiały.

 

ARTystycznie w Pałacu
Sobotnie warsztaty rodzinne

  • Muzeum Narodowe w Gdańsku
  • Oddział Sztuki Nowoczesnej (Pałac Opatów)
  • ul. Cystersów 18
  • Gdańsk-Oliwa

 

W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci wraz
z opiekunami. Dzieci do 7. roku życia mają bilet bezpłatny. Dla dzieci powyżej 8. roku życia opłata wynosi 1 zł, natomiast dla dorosłych – 10 zł. Można się zapisać na pojedynczy warsztat lub cały cykl. Rezerwacja miejsca jest przyjmowana telefonicznie pod nr. 58 301 70 61 (wew. 216 lub 252) lub mailowo na adres: edukacja@mng.gda.pl

 

 

Plakat warsztatów ARTystycznie w Pałacu

 

Program warsztatów:

 

Halo, tu Sztuka
15 lutego 2020 r., sobota, godz. 11.00

Czy sztuka współczesna jest mniej interesująca od sztuki dawnej? Dlaczego niektórzy uważają ją za brzydką? Czy obraz, na którym są same figury geometryczne, ma jakąś treść? Prowadzący zajęcia udowodnią, że sztuka współczesna też jest ciekawa.

 

Ćwiczenia z tworzenia!
21 marca 2020 r., sobota, godz. 11.00

W sztuce liczy się kreatywność – szukanie nowych sposobów tworzenia, nowych form, materiałów i tematów. Podczas wędrówki po galeriach Oddziału Sztuki Nowoczesnej uczestnicy zajęć przyjrzą się temu, w jaki sposób tworzą współcześni artyści. Taka obserwacja przyda się im, by później samodzielnie ćwiczyć tworzenie sztuki w różnych technikach.

 

Nowe i dawne
18 kwietnia 2020 r., sobota, godz. 11.00

Dzieła dawnych mistrzów i dzieła współczesnych artystów są od siebie różne. Przez wieki zmieniały się narzędzia i techniki używane w pracowniach, a także tematy i forma samych dzieł. Jednak jeśli przyjrzeć się im bliżej, okaże się, że całkiem sporo je łączy. W czasie warsztatów będzie można spróbować twórczo przekształcić sztukę dawną we współczesną i na odwrót.

 

EkoSztuka
9 maja 2020 r., sobota, godz. 11.00

Sztuka ma wielką moc. Wiedzą o tym artyści, kiedy tworzą swoje prace, by opowiedzieć o różnych problemach. Jednym z nich jest troska o środowisko. Podczas zajęć uczestnicy sprawdzą, jak sztuka może opowiadać o ekologii, a następnie wspólnie stworzą prace zaangażowane w ochronę środowiska. Inspiracją dla nich będzie przyroda Parku Oliwskiego, a w swej pracy wykorzystają m.in. elementy land artu oraz sztuki site specific.

 

W pałacowym stylu
20 czerwca 2020 r., sobota, godz. 11.00

Bohaterem ostatnich warsztatów z cyklu będzie Pałac Opatów. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, kto w nim mieszkał, czym się powinien charakteryzować idealny pałac i dlaczego otacza go park. Będzie to spacer śladem przeszłości. Na koniec każdy będzie mógł spróbować swoich sił w dawnych zabawach i rozpocząć wakacje w iście pałacowym stylu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.