Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Apel w obronie niezależności samorządów. W 27. rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym

Apel w obronie niezależności samorządów. W 27. rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym

Obrady Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Gdańska 8 marca 2017 r. Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Apel w sprawie 27. rocznicy uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym i obronie niezależności wspólnot lokalnych przyjęli na nadzwyczajnej sesji radni miejscy w Gdańsku. Trafi on teraz do premier, ministra spraw wewnętrznych oraz parlamentarzystów z województwa pomorskiego.

„Nie zgadzamy się na psucie państwa i złe reformy, które serwuje społeczeństwu rząd RP i parlamentarzyści, podporządkowując interes całej wspólnoty interesowi swojej polityki i wizji skrajnie scentralizowanego, autorytarnego państwa” – czytamy w apelu.

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta odbyła się 8 marca, dokładnie w 27. rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym. Apel w obronie niezależności samorządów przedstawili radni Platformy Obywatelskiej.

Za przyjęciem dokumentu zagłosowało 22 radnych PO, 6 radnych PiS było przeciw.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie gdansk.pl.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.