Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Apel w obronie niezależności samorządów. W 27. rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym

Apel w obronie niezależności samorządów. W 27. rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym

Obrady Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Gdańska 8 marca 2017 r. Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Apel w sprawie 27. rocznicy uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym i obronie niezależności wspólnot lokalnych przyjęli na nadzwyczajnej sesji radni miejscy w Gdańsku. Trafi on teraz do premier, ministra spraw wewnętrznych oraz parlamentarzystów z województwa pomorskiego.

„Nie zgadzamy się na psucie państwa i złe reformy, które serwuje społeczeństwu rząd RP i parlamentarzyści, podporządkowując interes całej wspólnoty interesowi swojej polityki i wizji skrajnie scentralizowanego, autorytarnego państwa” – czytamy w apelu.

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta odbyła się 8 marca, dokładnie w 27. rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym. Apel w obronie niezależności samorządów przedstawili radni Platformy Obywatelskiej.

Za przyjęciem dokumentu zagłosowało 22 radnych PO, 6 radnych PiS było przeciw.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie gdansk.pl.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.