Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
Anna Brałkowska TO-EN – Butoh Mon Amour

Anna Brałkowska TO-EN – Butoh Mon Amour

Fot. Jolanta Brałkowska

Drogę artystyczną rozpoczęła w Szwecji, w zespole tańca butoh SU-EN Butoh Company, kierowanym przez artystkę i choreografkę butoh SU-EN. W tym czasie TO-EN brała udział w licznych przedstawieniach oraz projektach, prezentowanych na czołowych scenach Szwecji. W 2009 roku, w Sztokholmie odbyła się solowa premiera TO-EN pt. „White – biały”, która była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce, realizuje spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site-specific, interwencje, land art, improwizacje, wystawy, warsztaty i wykłady. Ostanie prace to: struktury taneczne „Czerń – odsłony”, spektakle „Butoh Mon Amour”, „Desert Rose”, performance „Miód”, wielkoformatową instalację ze szwedzkim artystą Fredrikiem Wretmanem „Hikarimuji” czy projekt warsztatowy dla osób 60+ zakończony spektaklem „Ukryte wśród liści”.

www.toenbutoh.com

 

Miniatura taneczna „Butoh Mon Amour” to połączenie przewrotnego działania z oryginalną i świeżą stylistyką tańca butoh. To żartobliwa igraszka z obrazem kobiecego ciała, miejscem, publicznością, z pobrzmiewającą w tle burleską, która podobnie jak taniec butoh, kryje w sobie groteskę i absurd.

Projekt przeznaczony jest do kameralnych przestrzeni teatralnych oraz klubowych, balansuje między konwencjami, które narzucają zarówno przestrzeń, jak i gatunki, którymi posługuje się tancerka. Z jednej strony artystka łamie sztywną granicę między sceną a publicznością, wchodząc z widzami w interakcję ruchową, z drugiej, dialoguje z gatunkami, jakimi są taniec butoh i burleska, pozornie odległe, a jednak połączone wspólnym elementem, jakim był i jest świat nocnego klub.

 

Artyści:

  • koncept, choreografia, taniec: TO-EN
  • muzyka: Daniel „DanielS” Sobiesiak
  • projekt oświetlenia: Przemysław Kalemba
  • kostium: Pani Ella / TO-EN

 

Fot. Małgorzata Taraszkiewicz

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.