Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/e3d0db94-f5d8-4e2b-9b41-3f36fe526fc2.jpg Anna Bona – Cztery Pory Roku dla dzieci

Anna Bona – Cztery Pory Roku dla dzieci

Fot. Antoni Pietrzak

Skrzypaczka Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, prezes Stowarzyszenia Amberton i właścicielka Szkoły Małych Artystów Tutti. Aktywnie działa na rzecz edukacji muzycznej dzieci i dorosłych.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich w zakresie Zarządzania dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.Od 2007 roku jest etatowym muzykiem w grupie pierwszych skrzypiec orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Pomysłodawca, inicjatorka i autorka koncertów edukacyjnych, familijnych oraz cykli koncertowych dla dzieci i młodzieży, które na stałe goszczą w repertuarze Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Realizuje również wydarzenia artystyczne dla instytucji kultury na terenie całego kraju m.in. dla Filharmonii Łódzkiej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury i innych.

„Cztery Pory Roku dla dzieci” to tytuł książeczki adresowanej do dzieci i ich rodziców. Skąd się wzięły muzyczne Pory Roku, kim był Antonio Vivaldi i o co tak właściwie chodzi z tą sławą? Zosia, dziesięcioletnia dziewczynka z XXI wieku, postanawia nauczyć się sztuki komponowania muzyki na przykładzie słynnych Czterech Pór Roku. Brakuje jej jednak cierpliwości, więc przerabia dzieło mistrza.

Okazuje się, że niewinne próby ingerowania w dzieło przyczyniają się do zmian klimatu! Na ratunek przybywa sam mistrz Antonio Vivaldi. Przed Mistrzem i Zosią trudna, pełna przygód misja przywrócenia ładu w przyrodzie.

Pan Vivaldi

Fot. I. Skąpski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.