Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/e3d0db94-f5d8-4e2b-9b41-3f36fe526fc2-1.jpg Anna Bona – Cztery Pory Roku dla dzieci – Pan Vivaldi

Anna Bona – Cztery Pory Roku dla dzieci – Pan Vivaldi

Fot. Antoni Pietrzak

Skrzypaczka Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, prezes Stowarzyszenia Amberton i właścicielka Szkoły Małych Artystów Tutti. Aktywnie działa na rzecz edukacji muzycznej dzieci i dorosłych.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich w zakresie Zarządzania dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.Od 2007 roku jest etatowym muzykiem w grupie pierwszych skrzypiec orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Pomysłodawca, inicjatorka i autorka koncertów edukacyjnych, familijnych oraz cykli koncertowych dla dzieci i młodzieży, które na stałe goszczą w repertuarze Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Realizuje również wydarzenia artystyczne dla instytucji kultury na terenie całego kraju m.in. dla Filharmonii Łódzkiej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury i innych.

Cztery Pory Roku dla dzieci – Pan Vivaldi, wspólny projekt Anny Bony i Natalii Walewskiej, to niezwykła kompilacja utworów dla dzieci z oryginalnym arcydziełem Antonia Vivaldiego „Cztery Pory Roku”.

Piosenki dla najmłodszych, skomponowane przez Piotra Salabera do tekstów Mariusza Trzaski i Zdzisława Prussa, są formą zaproszenia do odkrywania uroków kolejnej pory roku i łącznikiem pomiędzy poszczególnymi koncertami cyklu. W przyjazny sposób opowiadają o nastroju jaki panuje w kompozycji i rytmicznie wprowadzają słuchacza w sferę wyższej sztuki.

Piosenki, oparte na motywach oryginalnych „Czterech Pór Roku” Antonio Vivaldiego, powstały na specjalne zamówienie Natalii Walewskiej oraz Anny Bony i są nieodłącznym elementem koncertów z serii Cztery Pory Roku dla dzieci, dedykowanych najmłodszej widowni.

Cztery kilogramy nut, po jednym z każdej Pory Roku, szczypta talentu skrzypcowego, dwie szczypty talentu wokalnego i pół łyżeczki poetyckiego tekstu. Składniki dokładnie mieszamy i cierpliwie czekamy aż powstanie apetyczne… ciasteczko! To niezawodny przepis na znakomitą muzyczną ucztę.

W piosence wszystko jest możliwe. Wiosna przychodzi tak po prostu, po letniej burzy zawsze świeci słońce, lalki jesienią bywają smutne, a zimą… zimę po prostu trzeba przetrzymać. Przygotujcie walizkę z ubraniami na każdą pogodę, zabierzcie ze sobą ulubionego pluszowego misia i ukochaną lalkę.

W świecie wyobraźni Pana Vivaldiego przeżyjecie niezapomniane chwile!

Pan Vivaldi okładka przód

Pan Vivaldi okładka tył

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.