Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Anitą i Elwingą przez wody Zalewu Wiślanego. Rozpoczyna się sezon żeglugowy

Anitą i Elwingą przez wody Zalewu Wiślanego. Rozpoczyna się sezon żeglugowy

Statek Elwinga na Zalewie Wiślanym

Z początkiem długiego majowego weekendu na wody Zalewu Wiślanego wypłyną statki turystyczne. Z portu w Krynicy Morskiej popłyniemy do Fromborka, Tolkmicka i Elbląga.

 

Atrakcyjne połączenia żeglugi śródlądowej ruszają już 29 kwietnia 2017 roku.

 

Żegluga Gdańska płynie do Fromborka

Od wielu lat port w Krynicy Morskiej stanowi sezonową przystań dla statku Żeglugi Gdańskiej. Łączy Mierzeję Wiślaną z Fromborkiem. – W tym roku statek Anita rozpoczyna rejsy 29 kwietnia 2017 r. – informuje Jerzy Latała, prezes Żeglugi Gdańskiej. Statek wypływa z Krynicy Morskiej o godzinie 9.30 i po półtoragodzinnym rejsie zawija do portu we Fromborku. Postój potrwa prawie pięć godzin do 15.40. W tym czasie turyści mogą zwiedzić Muzeum Mikołaja Kopernika z planetarium i fromborską katedrę. Bilet tam i z powrotem kosztuje 42 złote a natomiast ulgowy 30 złotych.  Oprócz rejsów na drugą stronę Zalewu Wiślanego Żegluga Gdańska proponuje rejsy widokowo-spacerowe. Dwa razy dziennie z Krynicy Morskiej statek wypływa w 40-minutową przejażdżkę.

 

Zabytkową Elwingą do Elbląga

Od 2016 r. Elbląskie Biuro Atrakcji Turystycznych Ilfing jest armatorem statku Elwinga. – Nasz statek jest najstarszą jednostką pływającą po polskich wodach. Powstał jako barka w 1926 roku. Pływał pomiędzy Wyspami Zachodniofryzyjskimi w Holandii. – W 2016 roku został gruntownie zmodernizowany w Gdańsku – opowiada Alicja Anuszek z firmy Ilfing. Od 29 kwietnia 2017 r. do 7 maja o godzinie 8.15 Elwinga wypływać będzie z Elbląga. Rejs do Krynicy Morskiej potrwa dwie i pół godziny. W Krynicy można na przykład spędzić czas na plaży, a o godzinie 17.00 wyruszyć w drogę powrotną. Bilet kosztuje 49 złotych. Dzieciom do 14 roku życia przysługują bilety ulgowe za 35 złotych. Rowerzyści za przewóz roweru zapłacą dodatkowo 15 złotych. Z portu w Krynicy Morskiej organizowane są też rejsy spacerowe po Zalewie Wiślanym. Nowością w siatce połączeń, w dni powszednie lipca i sierpnia, będą rejsy do cichego i spokojnego portu w Tolkmicku. – To idealne miejsce aby rozpocząć pieszą wędrówkę do Świętego Kamienia, czyli miejsca kultu z czasów pogańskich – zaprasza Anuszek.  

Szczegółowe informacje o rejsach na Zlawie Wiślanym na stronach armatorów: Żegluga Gdańska oraz Ilfing

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.