Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/51102af8-a6b1-4b74-909d-69310828966d.jpg Andrzej Mozol – Odlot bocianów – opowieść z czasoprzestrzeni

Andrzej Mozol – Odlot bocianów – opowieść z czasoprzestrzeni

Fot. Lucyna Szczepańska-Ulrych

Artysta plastyk. W swoim dorobku ma między innymi projektowanie architektoniczne, plastykę reklamową i grafikę cyfrową.

Przez pięć dekad poszukiwań osobistej wypowiedzi sięgał do różnych tematów, form i technik plastycznych. Ostatecznym wyborem poszukiwań twórczych stały się formy abstrakcyjne.

Uczestniczył w 30 plenerach malarskich, w tym 17 międzynarodowych. Jest honorowym członkiem stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej, prezesem Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego oraz członkiem Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Współpracuje z Fundacją Wspólnota Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej „Znak Czasu” Toruń, a także Galerią Sztuki VariArt.

W ramach projektu „Odlot bocianów – opowieść z czasoprzestrzeni” artysta zrealizował i zaprezentował 33 prace w technice mieszanej oraz grafiki. Wystawa miała miejsce w Ośrodku Teatralnym „Rondo” w Słupsku, w ramach jubileuszu pięćdziesięciolecia pracy twórczej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.