Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/6e45e9d6-4c4d-4526-850e-57358dbf2696.jpg Alicja Gruca Florczak – Sopot story – Magia przemijania

Alicja Gruca Florczak – Sopot story – Magia przemijania

Fot. Magdalena Morawska-Szatarska

Malarka i performerka, twórczyni instalacji, obiektów plastycznych i wielu unikatowych kreacji kostiumowych oraz oryginalnych projektów scenografii. Projektantka lalek do spektakli teatralnych.

Autorka cyklu wystaw „Muzeum Osobliwości”. Współzałożycielka Fundacji, Klubu, Galerii oraz Transgatunkowego Teatru SFINKS. W licznych przedsięwzięciach artystycznych razem ze swoim mężem, Robertem Florczakiem, stanowią twórczy duet o ogromnym potencjale. Otrzymali Pomorską Nagrodę Artystyczną za 2011 rok za szereg projektów artystycznych łączących różne dziedziny sztuki, między innymi spektakl multimedialny „Triumf Ognia, Ciał i Maszyn” zrealizowany na inaugurację budowy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, a także spektakl „Świątynia Sztuk Wszelkich”, który uświetnił oficjalne otwarcie Centrum św. Jana w Gdańsku.

Alicja Gruca od 30 lat dokumentuje niezwykłe piękno przemijającego Sopotu. Wiele z setek wspaniałych prac wizualnych artystki to jedyny utrwalony poetycki obraz znikających sopockich werand, kamieniczek i podwórek. Wystawa pasteli i obiektów „Sopot story – Magia przemijania” to kolejna odsłona wszechstronnej i bogatej twórczości Grucy, w której komplementują się nawzajem nostalgia i drapieżny pazur dnia dzisiejszego, w której pastel opisująca spękane tynki kamienic, zapomniane na dachu anteny i wypaloną słońcem farbę werand sąsiaduje z blaskiem pozłoceń i neonów starych sopockich drzwi i spreparowanych zwierząt ubranych w kunsztowny, nierzadko ekstrawagancki kostium.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.